scena-muzyczna-w-tvp-kultura-i-tvp-kultura-2

Scena muzyczna w TVP Kultura i TVP Kultura 2

W niedzielne wieczory, po godzinie 22:00, antena TVP Kultura i platforma streamingowa TVP Kultura 2 zapraszają na wyjątkowe koncerty prosto ze studia telewizyjnego S2.

W programie pojawią się artyści prezentujący nowe zjawiska na polskiej scenie, zajmujący się różnymi gatunkami muzycznymi: od muzyki dawnej przez jazz, aż do śpiewu tradycyjnego. Widzowie będą mieli okazję usłyszeć premierowe wykonania albumów i projektów muzycznych. Goście opowiedzą o swojej twórczości i zaprezentują ją przed publicznością.

W najbliższych odcinkach usłyszymy, m.in. Barbarę Drazkov i Bartosza Smorągiewicza (23 stycznia), którzy zaprezentują album „Komeda-Inspirations", łączący dwa światy: jazzu i muzyki organowej; laureata czołowych nagród w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach skrzypcowych - Janusza Wawrowskiego (30 stycznia); projekt Karoliny Cichej & Spółki - „Karaimska Mapa Muzyczna” (6 lutego), przypominający o najmniej licznej mniejszości etnicznej w Polsce; 13 lutego wystąpi założony w 2012 roku przez Agnieszkę Zahaczewską-Książek i Krzysztofa Książka - Książek Piano Duo oraz Monika Bubniak i Przemysław Książek w „Projekcie Leśmian” 20 lutego przedstawią nowe oblicze poezji śpiewanej Bolesława Leśmiana. .

"Scena muzyczna" – premiera w każdą niedzielę po 22:00 w TVP Kultura i TVP Kultura 2 (https://kultura2.tvp.pl).

VOD

Informacje kulturalne, 07.12.2022

Informacje kulturalne, 06.12.2022


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE