6-edycja-danuta-rinn-festiwal

6 edycja Danuta Rinn Festiwal

Szanowni Państwo!

W tym roku odbywa się 6 już edycja DANUTA RINN FESTIWAL.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Fundacja Apetyt na Kulturę, która powstała w 2006 Przez tych kilka lat udało się nam wypracować markę festiwalu, wpisującego się w kalendarium ważnych festiwali, kultywujących najlepsze tradycje polskiej piosenki.

Festiwal nasz ma na celu upowszechniać i popularyzować twórczość Danuty Rinn, promować utalentowanych muzycznie i wokalnie solistów, śpiewających wyjątkowo wartościowe utwory, a także, prezentować twórczość artystów żyjących i aktywnie uczestniczących w życiu Kulturalnym.
Danuta Rinn Festiwal - nosi tytuł NADWIŚLAŃSKI ŚWIT
Młodzi artyści poza piosenkami z repertuaru Danuty Rinn, zaśpiewają piosenki autorstwa MARKA GASZYŃSKIEGO - dziennikarza muzycznego Polskiego Radia, autora ponad 300 piosenek i wydawnictw dotyczących historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Koncerty realizowany będą z udziałem publiczności w obowiązującym aktualnie rygorze Sanitarnym.
Obecnie wydarzenia kulturalne mogą się odbywać z udziałem max. 75 proc. publiczności, przy zachowaniu 1,5 odległości. Obowiązkowe zakrywanie ust i nosa.

Etap wstępny festiwalu odbywa się on–line. Utwory są nadsyłanie i przesłuchiwanie przez profesjonalne jury, które kwalifikuje 30 wykonawców do udziału w Półfinałach.
Półfinały będą miały miejsce w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie – 23.10.2020 o godz.16.00
Gościem Półfinałów jest Rafał Szatan z zespołem


Finał tegorocznej edycji odbędzie się 27 listopada 2021 r. w Domu Kultury Kadr w Warszawie o godz, 18.00.
Młodym artystom i Gwieździe Halinie Frąckowiak - akompaniować będzie Artur Grudziński Band.


Chcielibyśmy zainteresować młodych ludzi kulturą, która stanowi o naszej tożsamości. Pragniemy dać młodym ludziom szanse na spotkanie się z muzyką „inną” – świadomie nie piszę „złą”, czy „dobrą”. Takie spotkania mają wpływ na ich życie, ich myślenie o muzyce, kulturze. Takie spotkania integrują. Staramy się więc o taką integracje zadbać.
Festiwal nie ma barier. Jedynym ograniczeniem dla uczestników jest wiek - do lat 35.
W organizacji Festiwalu i koncertu współpracują z nami: ZAiKS, STOART, Starostwo Ciechanowskie, Studio Nagrań MEGAFON, Dom KUltury KADR, Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, MKiDN, Rebelia Group, Fundacja Santander, a także Restauracja i Hotel Korona, Lady Kamą i Przedsiębiorstwo Intur.
Z każdym rokiem ta liczba rośnie, co bardzo nas cieszy.
Wspiera nas Polskie Radio Program 1, TVP Kultura, oraz TVP Warszawa, Ciech 24, lokalne telewizje i rozgłośnie radiowe. Fundatorem nagród jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz rodzina Danuty Rinn - Państwo Małgorzata i Wojciech Smykla.

Koncerty poprowadzi Marcin Kusy - dziennikarz Polskiego Radia.
Danuta Rinn Festiwal ma na celu popularyzację najlepszych tradycji polskiej piosenki, promocję najwybitniejszych polskich poetów, kompozytorów, artystów, którzy tworzyli i wykonywali piękne i co czas pokazuje, ponadczasowe utwory.
Ta twórczość ma ogromny wpływ na wychowanie młodzieży i społeczeństwa w poszanowaniu kultury, tradycji i myśleniu o przyszłości w kategoriach bycia dobrym i odpowiedzialnym Człowiekiem.
Motto fundacji brzmi „Apetyt na kulturę, chroni przed brakiem kultury”.
Oby apetyt na nią zawsze nam dopisywał, nawet, a może tym bardziej teraz, w czasach zarazy.

6 edycja Danuta Rinn Festiwal

6 edycja Danuta Rinn Festiwal

Festiwal ma swoją stronę www.danutarinnfestiwal, a także stronę na FB  facebook.com/DanutaRinnFestiwal/?ref=bookmarks 

fundacja@fank.plwww.fank.pl

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE