jego-portret

„Jego Portret”

Koncert „JEGO PORTRET” to uhonorowanie dorobku artystycznego Włodzimierza Nahornego, jednego z najwybitniejszych polskich muzyków
i kompozytorów. To hołd złożony przez wybitnych twórców i muzyków dla nestora polskiej sceny muzycznej w jego 80. urodziny.
Koncert odbędzie się 07 Listopada 2021r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Koncert urodzinowy to wspominanie zasług i dorobku muzycznego jubilata. W wypadku Włodzimierza Nahornego mamy do czynienia z uznanymi przebojami i kompozycjami, które weszły do historii polskiej muzyki. Podczas wieczoru urodzinowego zabrzmią one w nowych aranżacjach, w wykonaniu wybitnych artystów: Doroty Miśkiewicz, Anny Serafińskiej, Anny Sroki-Hryń, Nuli Stankiewicz, Lory Szafran, Janusza Szroma, Joanny Trzepiecińskiej, Grzegorza Turnaua, Magdy Umer i Agnieszki Wilczyńskiej.

Wokalistom akompaniować będą muzycy: Piotr Biskupski – perkusja, Mariusz Bogdanowicz – kontrabas, Krzysztof Herdzin - dyrygent, fortepian, Bogdan Hołownia – fortepian, Andrzej Jagodziński – fortepian, Cezary Konrad – perkusja, Mariusz “Fazi” Mielczarek – saksofon, Henryk Miśkiewicz – saksofon, Paweł Pańta – kontrabas, Janusz Strobel – gitara, Piotr Wrombel – fortepian i Orkiestra Sinfonia Iuventus im. J. Semkowa pod dyr. Krzysztofa Herdzina.

Podczas koncertu zabrzmią: „Jej portret” - G. Turnau, „Czas rozpalić piec” - M. Umer i
J. Strobel, „Ona chodzi tak prześlicznie” - J. Szrom, „Bliskość ciszy” - N. Stankiewicz, „Tutaj mieszkam” - A. Wilczyńska, „Pytam zimowych gwiazd” - M. Fazi Mielczarek, „Kobiety których nie ma” - A. Serafińska, „Przy winie" - Dorota Miśkiewicz.

Włodzimierz Nahorny to pianista, saksofonista, kompozytor i aranżer, urodzony
5 listopada 1941 w Radzyniu Podlaskim. To także znakomity pedagog. W swoim dorobku kompozytorskim ma zarówno ambitne jazzowe produkcje, jak i przeboje muzyki popularnej. Nahorny to multiinstrumentalista, odnajdujący się właściwie we wszystkich gatunkach muzycznych. Artysta jest kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej.
Przez krytyków nazwany bywa Chopinem jazzu. Jego muzyka to poezja, a jego życiorys i dokonania to niemal cała historia polskiego jazzu.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Koncert „Jego Portret”

Koncert „Jego Portret”

link do wydarzenia na FB:
facebook.com/events/575583810349776
link na stronę organizatora:
kreatywnaprzestrzen.org.pl/koncert-nahorny

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE