maciej-sienczyk-radosci-zwyklych-ludzi-lifes-little-pleasures

Maciej Sieńczyk - Radości zwykłych ludzi / Life's Little Pleasures

Ten najnowszy, zakrojony na wielką skalę projekt Macieja Sieńczyka zatytułowany Spotkanie po latach liczy blisko 300 wielkoformatowych rysunków. Obecna wystawa w Galerii aTAK, zatytułowana Radości zwykłych ludzi, to tylko część tego, jeszcze nieskończonego, artystycznego zamierzenia.

Artystę interesują głównie ludzie, przyjaciele i znajomi, ludzie prości, nieco dziwaczni, mieszkańcy sąsiadujących z nim kamienic, podwórkowe indywidua. Wszystko to odzwierciedlają jego prace. Dorobek Sieńczyka jest w tym zakresie imponujący.
Obecną wystawą chcemy przekonać widza, że ilustracyjna strona rysunków Macieja Sieńczyka nie jest dla nich najważniejsza. Prace te pozbawione kontekstu literackiego udowadniają, że są one przede wszystkim malarskim spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość i nie domagają się słownego komentarza.
Maciej Sieńczyk pokazuje świat bardzo dobrze sobie znany, prozaiczny, bezpretensjonalny, swojski; artysta upamiętnia w nim przyjacielskie i towarzyskie spotkania, nietypowe sytuacje publiczne, niekiedy nieco ekstrawaganckie. Dzieli się swoimi obserwacjami i spostrzeżeniami z kronikarską sumiennością. Doszukuje się prawdy o nas w tym co zwykłe, proste, codzienne.

Galeria aTAK
ul. Mazowiecka 11 lok. 38 (4 piętro)
00-052 Warszawa
Galeria czynna:
wtorek i czwartek: 11-18; sobota: 11-16

Wystawa otwarta: 1 października - 4 grudnia 2021

Wystawa

Wystawa "Radości zwykłych ludzi", mat. prasowe

strona www wydarzenia: www.atak.art.pl/pl
link do Facebooka: facebook.com/galeria.atak

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE