spotkanie-autorskie-wernisaz-i-promocja-albumu-boguslawa-lustyka

Spotkanie autorskie, wernisaż i promocja albumu Bogusława Lustyka

W ZbylutGaleria w dn. 09.10.2021 o gdz.17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z artystą malarzem Bogusławem Lustykiem pt. „Moda na Sztukę z Bogusławem Lustykiem” połączone z promocją albumu „Lustyk. Nie tylko konie”

Lustyk - nota biograficzna: Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem na wydziale malarstwa i grafiki w 1965 roku. Uprawia malarstwo, rzeźbę i grafikę użytkową. Miał ponad 60 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. M.in w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Waszyngton, Atlanta, Chicago, Filadelfia), w Niemczech, Szwecji, Finlandii, Francji, Australii. Uzyskał 25 nagród za twórczość w dziedzinie plakatu i malarstwa, w tym 8 w konkursach organizowanych przez Polski Komitet Olimpijski.

Tematyka sportowa, a szczególnie sporty konne zajmuje poczesne miejsce w twórczości artysty. Powstają serie grafik do poezji „O ty, piękno konia”, oraz seria obrazów „ Inne kolory koni”, która skutkuje zaproszeniem do USA. Od 1994 roku artysta mieszka i tworzy w Stanach Zjednoczonych. Współpracuje z największymi centrami wyścigowymi na świecie, Kentucky Horse Park i Kentucky Derby. W 1998 roku został uhonorowany tytułem Oficjalnego Artysty Kentucky Derby, jako drugi w 138 letniej historii tych wyścigów. Twórczość Bogusława Lustyka o tej tematyce była eksponowana na Olimpiadach w Barcelonie, Atlancie i Londynie a także na Salon de Cheval w Paryżu, Equitana w Essen, Deutschland Halle w Berlinie, Fierra Cavalli w Veronie i innych.

W 2012 roku zrealizował w Londynie unikalny projekt „Malowana Kronika Olimpiady” pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za który otrzymał Srebrny Wawrzyn Olimpijski od Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W 2016r dostaje srebrny medal na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach za plakat Maraton Warszawski”, oraz Drugi Wawrzyn Olimpijski za projekt i wystawę „Kaligrafia sportu”, który miał być pokazany na Olimpiadzie w Tokio.

Drugim ważnym polem zainteresowań artysty są muzyka i taniec. We współpracy z Teatrem Wielkim powstają cykle obrazów „Malowanie muzyki” i „Magia tańca”. Od 2002 roku współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie i Muzeum Tańca w Saratoga Springs, USA. Od 2014 roku na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie realizuje instalacje poświęcone pamięci Powstania Warszawskiego w autorskiej technice Crush Art.

W 2020r. został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrnym medalem Gloria Artis.

W swojej twórczości Bogusław Lustyk stara się przekazać ekspresję ruchu. Dotyczy to zarówno przedstawień o tematyce sportowej czy inspiracji współczesną muzyką. Artysta działa w różnych dziedzinach sztuki: malarstwo, rzeźba, grafika, instalacja artystyczna. Stworzył też własną metodę nazwaną Crush Art., realizowaną jako forma instalacji. Dzieła Bogusława Lustyka są intrygujące wizualnie, pełne polotu i dynamicznej ekspresji, a także artystycznego warsztatu, wyjątkowego w polskiej sztuce współczesnej.
Artysta tak mówi o swojej twórczości: ”Chciałbym, aby obrazy mówiły o moich fascynacjach, moich rozterkach i zwątpieniach. Łącząc w mojej sztuce tak odległe tematy jak abstrakcyjna muzyka i ekspresyjne konie, próbuję pokazać to, co je łączy a nie dzieli”

Zbylut Galeria Dom Mody Klif I PIĘTRO
Warszawa ul. Okopowa 58/72

Bogusław Lustyk, „Długi wyścig” 2020 / akryl, technika mieszana 60x120 cm

Bogusław Lustyk, „Długi wyścig” 2020 / akryl, technika mieszana 60x120 cm

facebook.com/krystyna.zbylut
zbylutgaleria.pl

tel. + 48 516 256 661/ +48 601 665 034

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE