wystawa-plenerowa-czas-to-milosc

Wystawa plenerowa "Czas to miłość"

Wernisaż wystawy „Czas to miłość” poświęconej Prymasowi Wyszyńskiemu 27 lipca 2021 r., godz. 11.00 (skwer ks. Jana Twardowskiego, Krakowskie Przedmieście, przy pomniku Kardynała Wyszyńskiego)

Na wystawie w nowatorskiej formie graficznej przedstawione zostaną najważniejsze słowa Prymasa Tysiąclecia z kolejnych dekad jego życia. Znajdą się na niej także archiwalne fotografie oraz istotne punkty biografii prymasa. Wybrane maksymy mają charakter uniwersalny, wciąż mogąc stanowić życiowy drogowskaz dla każdego odwiedzającego wystawę. - Przygotowując tę wystawę zastanawialiśmy się, jak odejść od historycznego i pomnikowego obrazu Kardynała i pokazać go przede wszystkim jako kogoś, kto niezależnie od okoliczności – często dramatycznych, kierował się w życiu po prostu miłością. Uważamy, że właśnie ten fakt świadczy o jego wielkości – mówi Piotr Dmitrowicz dyrektor Muzeum Mt5,14.

Kardynał Wyszyński był człowiekiem dobrym, serdecznym, wyrozumiałym i mądrym. Wobec samego siebie, wobec współpracowników, wobec wiernych i wobec swoich wrogów – zawsze stosował zasadę przebaczenia i miłości. Tak też został pokazany przez twórców wystawy. Wybór cytatów, ze względu na ich obfitość, nie był łatwy, wybrano te, które dziś mogą pomóc dobrze żyć.

Ekspozycja przygotowana przez zespół Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego prezentowana będzie w dniach 26 lipca – 16 sierpnia 2021 r. w Warszawie na skwerze ks. Jana Twardowskiego.

Wystawa plenerowa

Wystawa plenerowa "Czas to miłość"

@mt514

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE