vi-mazurski-festiwal-operowy-belcanto

VI Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO

Fundacja na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART zaprasza na Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO – najbardziej rozrywkowy festiwal operowy w Polsce – unikat na skalę Polski, który na stałe wpisał się w wakacyjny krajobraz Warmii i Mazur.

Co roku podczas wydarzeń festiwalowych na scenie możemy zobaczyć znakomitych śpiewaków operowych z całego świata, którzy oprócz opery wykonują utwory muzyki rozrywkowej z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w zaskakujących aranżacjach.

Festiwal bije własne rekordy, zdobywając coraz większą publiczność. To wszystko dzięki połączeniu wysokiego poziomu artystycznego, odpowiednio dobranego repertuaru, spektakularnej reżyserii, fantastycznej oprawy świetlno-multimedialnej oraz najwyższego poziomu realizacji dźwięku. To wszystko w połączeniu z wakacyjną aurą i wyjątkowym klimatem mrągowskiego amfiteatru, usytuowanego nad samym brzegiem jeziora Czos, tworzy cudowną atmosferę wykwintnej uczty dla oka i ucha uczestników tego wydarzenia.

W ramach Festiwalu odbędzie się szereg koncertów kameralnych w mazurskich miejscowościach oraz autorskie wieczory muzyczne.

Uroczysta Gala Finałowa VI Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO odbędzie się już 17 lipca o godzinie 20:00 w Amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie.

Podczas tegorocznej Gali Finałowej usłyszymy muzykę operową, operetkową, najpiękniejsze utwory z bajek, a także show trzech tenorów: Adam Sobierajski oraz dwóch uczniów Mistrza Luciano Pavarottiego Dario di Vietri i Claudio Rocchi. Ponadto wystąpią: Iwona Socha (sopran), Katarzyna Zając-Caban (sopran), Piotr Wołosz (bas), a także Olsztyński Chór Bel Canto. Galę poprowadzi Jan Połowianiuk.

Akompaniować będzie Orkiestra Symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej.

Reżyseria: Magdalena Wołosz

VI Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO

VI Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO

Bilety dostępnie na www.ebilet.pl/klasyka/opera-operetka/festiwal-operowy oraz w recepcji Mrągowskiego Centrum Kultury.

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE