ogolnopolska-wystawa-sztuki-wolnosc-kocham-i-rozumiem

Ogólnopolska Wystawa Sztuki „Wolność kocham i rozumiem…”

Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria zaprasza na Ogólnopolską Wystawę Sztuki zatytułowaną „Wolność kocham i rozumiem…”.
Wystawa towarzyszy obchodom 45. rocznicy Radomskiego Czerwca’76.

Na wystawie swoje prace prezentuje 16 autorów. Ekspozycja stanowi opowieść, nie tyle o wydarzeniach Radomskiego Czerwca’76, ale bardziej o emocjach i uczuciach artystów jakie ten protest wywołuje w ich pamięci i czym jest w ich świadomości.

Wystawa ma na celu zdefiniowanie, czym dla dzisiejszego twórcy jest poczucie „wolności”. Nie tyle w kontekście tamtych wydarzeń, co w aspekcie współczesnego prawa do formułowania wypowiedzi artystycznej. Wydarzenie stanowi próbę odniesienia się twórców do szeroko pojętego postrzegania zjawiska związanego z uczuciem rodzącego się buntu. Kiedy człowiek odczuwa taką potrzebę? W którym momencie czuje, że ktoś usiłuje anektować jego bezcenną przestrzeń lub tłumi prawo do samostanowienia?

Wśród zaproszonych autorów znaleźli się ci, którzy uczestniczyli w tamtych wydarzeniach osobiście lub obserwowali je z pełną uwagą. Są również i tacy, dla których Czerwiec’76 jest tylko epizodem historycznym, a jednak mocno zakotwiczonym w ich świadomości.

Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria,
Radom, ul. Traugutta 31/33
Wernisaż 26.06.2021
Wystawa czynna do 16.07.2021

Ogólnopolska Wystawa Sztuki „Wolność kocham i rozumiem…”

Ogólnopolska Wystawa Sztuki „Wolność kocham i rozumiem…”

 http://laznia-radom.pl/laz/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE