symfonia-polonia-i-j-paderewskiego-na-plycie-winylowej

Symfonia „Polonia” I. J. Paderewskiego na płycie winylowej

Pierwsze światowe kompletne wydanie albumu winylowego – Ignacy Jan Paderewski - Symfonia h-moll op.24 „Polonia”- Orkiestra Symfoniczna Lwowskiej Filharmonii Narodowej, dyr. Bohdan Boguszewski.

Nawiązując do wielkich zasług I.J. Paderewskiego dla Polski, biorąc pod uwagę wyjątkową pozycję jaką stanowi Symfonia „Polonia” w literaturze światowej, poza CD, został wydany dwupłytowy album w wersji winylowej To znakomite nawiązanie do czasów, w których to dzieło powstało i zbieżne jest z najnowszymi trendami powrotu do nagrań na tego typu nośnikach. Jest to też zgodne z ustaleniem zawartym z firmą DUX, że jeśli nagranie otrzyma nominację do nagrody Fryderyk 2021, to wydany zostanie również limitowany album winylowy.

Tak powstał jedyny na świecie dwupłytowy album winylowy w kompletnej wersji Symfonii. Wcześniej, 48 lat temu, w 1973 roku winylową płytę z Symfonią Polonia wydała Muza - Polskie Nagrania SXL0968, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej im. I.J. Paderewskiego pod dyr. Bohdana Wodiczko, który jednak zmuszony był dokonać dużych skrótów dzieła, żeby utwór mógł zmieścić się na jednej płycie.

Promocja wydawnictwa odbędzie się 11 czerwca w Willi Lentza podczas otwarcia tej najnowszej szczecińskiej instytucji kultury.

Symfonia „Polonia” I. J. Paderewskiego na płycie winylowej

Symfonia „Polonia” I. J. Paderewskiego na płycie winylowej

Więcej informacji:
willa-lentza.pl
facebook.com/willalentzaszczecinskainstytucjakultury
Więcej informacji na temat nagrania można uzyskać pod linkiem:
bohdanboguszewski.pl

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE