mlody-tancerz-roku-2021

Młody Tancerz Roku 2021

"Młody Tancerz Roku 2021", to prestiżowy konkurs, który od ponad dekady organizowany jest przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytut Muzyki i Tańca. 23 i 30 maja o godzinie 20:00 TVP Kultura zaprasza na Półfinały konkursu, w których szesnaścioro tancerzy wybranych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytut Muzyki i Tańca powalczą o występ w finale konkursu. Reprezentują oni zarówno Ogólnokształcące Szkoły Baletowe jak i Niepubliczne Szkoły Sztuki Tańca z całej Polski

Od ponad 10 lat Konkurs jest jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem telewizyjnym, promującym młode talenty, uczniów szkół baletowych, dając im przestrzeń do zaistnienia w mediach. Jego głównym celem jest popularyzacja tańca jako formy wyrazu artystycznego. „Młody Tancerz Roku” to także trampolina do kariery międzynarodowej, o czym świadczą liczne sukcesy laureatów, jak: angaże w uznanych zespołach baletowych, czy wygrane konkursy Eurowizji dla Młodych Tancerzy - duet David & Marcin Kupińscy w 2001 roku, Viktoria Nowak w 2015 roku oraz Paulina Bidzińska w 2017 roku.

W każdym Półfinale tegorocznej edycji Konkursu widzowie będą mieli okazję zobaczyć ośmioro uczestników. Jury - tancerka, choreografka oraz Zastępca Dyrektora Instytutu Aleksandra Dziurosz, tancerka, choreografka, Dyrektor Polskiego Teatru Tańca Iwona Pasińska oraz tancerz, choreograf i pedagog Emil Wesołowski zakwalifikuje do Finału sześcioro z nich. W ramach zmagań półfinałowych Jurorzy będą oceniali obowiązkową choreografię klasyczną. Ponadto młodzi tancerze zaprezentują się również w układzie dowolnym. W odcinkach półfinałowych wystąpią: Julia Bielska (OSB Bytom), Zuzanna Burak (NSST Białystok), Malina Capiga (OSB Łódź), Oliwia Czarnocka (NSST Siedlce), Maciej Duda (OSB Gdańsk), Tamiła Dudnik (OSB Bytom), Karolina Merda (OSB Poznań), Wiktor Perdek (OSB Bytom), Barbara Postek (OSB Warszawa), Jagoda Rusek (OSB Poznań), Artem Rybalchenko (OSB Gdańsk), Anna Shmatchenko (OSB Gdańsk), Cezary Szlachta (OSB Warszawa), Martyna Warzocha (OSB Warszawa), Marta Wiszczuk (OSB Poznań) i Vanessa Zwolińska (OSB Bytom).

Emisja I półfinału – niedziela 23 maja, godz. 20:00
Emisja II półfinału – niedziela 30 maja, godz. 20:00
Emisja finału Młodego Tancerza Roku 2021 – niedziela 6 czerwca, godz. 20:00

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE