wyjatkowy-album-na-100-rocznice-urodzin-astora-piazzolli

Wyjątkowy album na 100. rocznicę urodzin Astora Piazzolli.

Jeden z najciekawszych tangowych albumów tego roku od „Wiesław Prządka Quinteto Tango Nuevo” ukazał się właśnie nakładem wytwórni płytowej DUX.

Akordeonista, bandoneonista, kompozytor i aranżer. Wiesław Prządka z muzycznym światem Astora Piazzolli związany jest od ponad 20 lat. Jak dotąd jest jedynym polskim bandoneonistą koncertującym na bandoneonie dia¬tonicznym. Do współpracy nad albumem „Los Pájaros Perdidos” zaprosił wyjątkowych artystów ze świata muzyki klasycznej, aktorskiej, rozrywkowej i jazzowej.

„To nasza pierwsza nasza produkcja w tym składzie. Idealnie się składa, że pojawia się ona w roku 2021, w którym obchodzimy setną rocznicę urodzin najwybitniejszego bandoneonisty i twórcy stylu tango nuevo Astora Piazzolli. Jest to nasz hołd dla wielkiego mistrza i jego kwintetu”.

Album „Los Pájaros Perdidos” to zbiór doskonale znanych światowej publiczności kompozycji zarówno instrumentalnych, jak i wokalno-instrumentalnych. Na najnowszej płycie „Wiesław Prządka Quinteto Tango Nuevo” występuje gościnnie Gosha Kowalinska.

„Mamy nadzieję, że w muzyce którą nagraliśmy usły¬szycie Państwo Astora Piazzollę”.

Płyta dostępna jest w sprzedaży w oficjalnym sklepie DUX od 22 kwietnia, a niebawem pojawi się w fizycznej oraz cyfrowej międzynarodowej dystrybucji.

Wyjątkowy album na 100. rocznicę urodzin Astora Piazzolli.

Wyjątkowy album na 100. rocznicę urodzin Astora Piazzolli.

Patroni medialni: TVP Kultura, RMF Classic, Magazyn Presto.

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE