jaroslaw-modzelewski-obrazy-z-dziecinstwa-images-from-childhood

Jarosław Modzelewski - Obrazy z dzieciństwa / Images from Childhood

Traktuję powoływanie do istnienia tych wszystkich obrazów jako pracę konieczną. W ten sposób trzy stany czasu – przeszłość, teraźniejszość i przyszłość – otrzymują swoją zapłatę.
Jarosław Modzelewski

Już po raz trzeci możemy w Galerii aTAK oglądać malarstwo Jarosława Modzelewskiego. Tym razem pokazujemy prace nietypowe dla Modzelewskiego, gdyż nie utrwalają one na płótnie otaczającej go dzisiaj rzeczywistości – do czego artysta nas przyzwyczaił. Na wystawianych obecnie obrazach malarz odkrywa bowiem przed nami świat inny, pokazuje okruchy swego dzieciństwa, ożywają fragmenty wspomnień sprzed lat.

To, co widzimy na wystawie, było kiedyś, wydarzyło się dawno temu i malując dzisiaj te przebłyski pamięci, artysta niejako uzupełnia brakujące w jego oeuvre elementy tamtego, minionego już świata. Nie jest to jednak programowe, systematyczne czy też świadome malowanie obrazów z dzieciństwa. Wygląda raczej na łapanie tych drobnych wspomnień zagubionych gdzieś głęboko w pamięci, które czasami ukazują się nam ni stąd, ni zowąd i zachęcają do refleksji nad czymś, co się wydarzyło w odległej przeszłości, a o czym już dawno zapomnieliśmy.
Jest to więc absolutnie wyjątkowa wystawa.

Galeria aTAK
ul. Mazowiecka 11 lok. 38 (4 piętro)
00-052 Warszawa

Galeria czynna:
wtorek i czwartek: 11-18; sobota: 11-16

Wystawa otwarta: 25 marca - 31 lipca 2021

Jarosław Modzelewski,

Jarosław Modzelewski, "Groźne wiry, a wiosła krótkie...", 2021, tempera jajowa, płótno, 140 x 200 cm

Strona www wydarzenia: www.atak.art.pl/pl

link do Facebooka: facebook.com/galeria.atak

VOD

Informacje kulturalne, 27.09.2023

Informacje kulturalne, 26.09.2023