groteska-w-czasach-pandemii

Groteska w czasach pandemii!

Już w najbliższy weekend ponownie szeroko otwieramy dla Szanownej Publiczności drzwi i scenę naszego Teatru! Na życzenie widzów, które wyrażali w mailach i licznych telefonach, pierwszym prezentowanym tytułem będą „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” w reżyserii Lecha Walickiego, ze scenografią Małgorzaty Zwolińskiej, muzyką Jacka Stankiewicza i choreografią Macieja Florka. Spektakl jest adaptacją kultowej powieści Justyny Bednarek. Od premiery cieszy się niesłabnącym powodzeniem, czego wyrazem są m.in. komentarze na jego temat umieszczane w mediach społecznościowych teatru .

Terminy spektakli:
19 lutego, godz. 18.00
20 lutego, godz. 13.00 i 16.00
21 lutego, godz. 11.00 i 13.30

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i zainteresowaniu publiczności 27. i 28. lutego zaprezentujemy na naszej scenie „Ładne kwiatki” w reżyserii Krzysztofa Jędryska, autorstwa Małgorzaty Brożonowicz-Sienkiewicz i Pawła Szumca, ze scenografią Małgorzaty Zwolińskiej i muzyką Bartosza Chajdeckiego. Ten efektowny plastycznie i rozbudowany muzycznie familijny spektakl mimo, że pozostaje w naszym repertuarze od 2012 roku cieszy się, mimo upływu tylu lat, niesłabnącą sympatią widzów. Zapraszamy do zobaczenia spektaklu, który opowiada o tym, że piękno i dobro daje siłę do zwycięstwa nad złymi i destrukcyjnymi mocami. Temat aktualny dziś i zawsze. Zapraszamy całe rodziny.

Terminy spektakli:
27 lutego, godz. 16.00
28 lutego, godz. 11.00 i 13.00

Dla wszystkich miłośników teatru mamy, oprócz naszych uznanych spektakli, także dwie niekonwencjonalne propozycje.

Cykl Kod Mistrzów –TEATR NIEZNANY


Projekt miał swoją premierę w grudniu i opowiada o ludziach, którzy tworzą teatr, ale których Widzowie zazwyczaj nie mogą zobaczyć. W każdy piątek o godzinie 19. na stronie teatru i w mediach społecznościowych pojawia się nowy odcinek cyklu opowiadający fascynujące historie pracowników – mistrzów teatralnych! Profesjonalistów bez których nie byłoby zarówno najpiękniejszych spektakli Groteski jak i spotkań z Mistrzami w ramach klasycznego Kodu Mistrzów!

Projekt "Kod Mistrzów - teatr nieznany" został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wszystkie odcinki są dostępne na stronie www i mediach społecznościowych Teatru.

Drugim niekonwencjonalnym działaniem Teatru Groteska jest również zakończony w niedzielę 14 lutego wielki konkurs skarpetkowy „Skarpetki w akcji”. Już na początku pandemii Teatr zaproponował akcję "Groteska w sieci" i „Gramy dla Groteski” wciągając do niej rzeszę swoich fanów. Powstał jedyny w swoim rodzaju festiwal teatralny z czasów pandemii, na który wpłynęło ponad 80 teatrzyków twórców w różnym wieku. W tym roku zaproponowaliśmy naszym widzom kolejną akcję - konkurs skarpetkowy "Skarpetki w akcji", na który również wpłynęło tak wiele prac, że konieczne jest przesunięcie rozstrzygnięcia tak, aby zarówno jury, jak i publiczność miała czas, aby zobaczyć wszystkie zgłoszone teatrzyki! Już dzisiaj wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i informujemy, że od 20. lutego wszystkie teatrzyki będzie można oglądać na profilu Teatru oraz w mediach społecznościowych, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone 14 marca o godzinie 12.

Cieszymy się bardzo, że udaje nam się podtrzymywać kontakt z naszą widownią!

Groteska w czasach pandemii!

Groteska w czasach pandemii!

Biuro Obsługi Widza: 12 663 48 22 wew. 238, 244, 258

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE