i-festiwal-kultury-narodowej-pamiec-i-tozsamosc-startuje-juz-22-lutego

I Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość” startuje już 22 lutego!

Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość” to inicjatywa, której celem jest promowanie treści tożsamościowych produkowanych lub koprodukowanych przez Telewizję Polską. Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w formule on-line na stronie fkn.tvp.pl w dniach 22 lutego – 1 marca 2021 roku.

Do festiwalu zakwalifikowano produkcje zrealizowane między 1 stycznia 2018 r., a 31 grudnia 2020 r., które zostały wybrane przez zespoły selekcyjne w sześciu kategoriach:

Film i serial fabularny
Film i serial dokumentalny
Teatr
Rekonstrukcja
Koncert i widowisko
Dziedzictwo św. Jana Pawła II

Nazwa wydarzenia „Pamięć i Tożsamość” nawiązuje do tytułu ostatniej książki-wywiadu Papieża Polaka św. Jana Pawła II, której tematem jest człowiek – świadek wydarzeń XX wieku, poszukujący tożsamości i znaczenia słów „Ojczyzna”, „Naród”, „Europa”.

W trakcie festiwalu każdy użytkownik będzie miał nieograniczony i bezpłatny dostęp do produkcji festiwalowych. A dodatkową atrakcją będzie codzienne Studio Festiwalowe, które wypełnią spotkania i rozmowy z wyjątkowymi gośćmi.

Festiwal zakończy uroczysta Gala, która odbędzie się 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podczas Gali zostaną wręczone statuetki Złotych i Platynowych Ryngrafów, nawiązujące do pamiątek po poległych bohaterach narodowych. Wydarzenie transmitowane będzie na stronie fkn.tvp.pl oraz na antenach Telewizji Polskiej.

I Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość” potrwa od 22 lutego do 1 marca 2021 r. Strona festiwalu jest ogólnodostępna i bezpłatna.

Zapraszamy na fkn.tvp.pl

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE