38-festiwal-szkol-teatralnych-wchodzi-do-gry

38. FESTIWAL SZKÓŁ TEATRALNYCH wchodzi do gry.

ZAGRAJMY TO RAZEM!

Czy ktoś myślał, że w tym roku się poddamy? Zejdziemy ze sceny? Pozwolimy, aby unikalny vibe spektakli dyplomowych szkół teatralnych z całej Polski przepadł w covidowych obostrzeniach?
NIE, NEIN, NOT, NIET!

Mamy inny scenariusz na pandemiczną jesień oraz plejadę fantastycznych aktorek i aktorów, którzy wystąpią dla Was, choć w innej niż dotychczas rzeczywistości.
Bez obaw o emocje i ze zdwojoną energią ogłaszamy, że 38. FST się odbędzie i w dniach 23-29 listopada zagości w Waszych domach!
Jest jednak jedna zasadnicza DEWIZA tej edycji. Dziś, w tym trudnym i dziwnym dla nas wszystkich czasie, jak nigdy dotąd, MOCNO potrzebujemy siebie nawzajem, dlatego ZAGRAJMY TO RAZEM!

Komputery, telewizory, ipady, smartfony i inne kalkulatory z WIFI i odrobiną Internetu zastąpią teatralne sale, ale idea FST pozostaje bez zmian.

Podczas festiwalu zobaczymy łącznie 13 spektakli dyplomowych z: Akademii Teatralnej w Warszawie i Filii w Białymstoku, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i Filii we Wrocławiu, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz Filii w Bytomiu oraz oczywiście Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi!
To podsumowanie czterech lat zawodowej edukacji i przepustka do AKTORSKIEGO świata. I tym razem najbardziej poruszające spektakle oraz elektryzujące role zostaną przefiltrowane przez jurorskie wrażliwości i nagrodzone.
Oto skład JURY: Iwona Bielska, Piotr Domalewski, Piotr Dzięcioł, Tomasz Konieczny oraz Mariola Wiśniewska.

ONLINE brzmi dziś jak złe zaklęcie, ale jesteśmy pewni, że niejedna aktorska kreacja podczas FST odczaruje tę złowieszczą aurę i wyzwoli Was z wirtualnego osamotnienia i czyhającego w zamknięciu marazmu!

Wszystkie spektakle będą dostępne bezpłatnie na stronie festiwalu:
festiwalszkolteatralnych.pl

Wypatrujcie newsów na Instagramie i Facebooku FST, www i mediach społecznościowych Szkoły Filmowej w Łodzi i Teatru Studyjnego. Zachęcamy wszystkich do komentowania i dyskusji!
DO ZOBACZENIA ONLINE I DUŻO ZDROWIA!

ORGANIZATOREM 38. Festiwalu Szkół Teatralnych jest Szkoła Filmowa w Łodzi

WSPÓŁORGANIZATOR: Teatr Studyjny w Łodzi

FESTIWAL DOFINANSOWANO ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

PATRONAT HONOROWY nad wydarzeniem objęli:
Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Wicepremier, prof. dr hab. Piotr Gliński,
Wojewoda Łódzki, Tobiasz Bocheński,
Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Schreiber,
Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska

PARTNERZY: Urząd Miasta Łodzi ŁÓDŹ KREUJE, TOYA, Opus Film

38. FESTIWAL SZKÓŁ TEATRALNYCH

38. FESTIWAL SZKÓŁ TEATRALNYCH

PATRONAT MEDIALNY: TVP Kultura, Gazeta Wyborcza, AMS, TVP3 Łódź, Radio Łódź, TV Toya, Kalejdoskop, TEATR, E-teatr, Teatralny.pl, Dziennik Teatralny, Chodźże do teatru, DOMAGAŁAsięKULTURY

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE