ksiazka-boguslawa-zmudzinskiego

Książka Bogusława Zmudzińskiego

Niedawno nakładem Wydawnictwa AGH ukazała się książka Bogusława Zmudzińskiego pt. Twórczość filmowa Jana Švankmajera. Główne konteksty kulturowe i ideowe.
Promocja książki odbędzie się 28 października w krakowskim kinie Agrafka i będzie jednym z wydarzeń towarzyszących 27. edycji MFF Etiuda&Anima, który rozpocznie się 17 listopada 2020 roku.

Autorem książki jest Bogusław Zmudziński, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima. Książka powstawała latami i jest pierwszą w Polsce rozprawą poświęconą twórczości czeskiego mistrza, Jana Švankmajera, reżysera takich filmów jak Coś z Alicji, Lekcje Fausta czy Spiskowcy rozkoszy. Choć Švankmajer jest jednym z najbardziej oryginalnych autorów filmowych we współczesnym kinie artystycznym, w Polsce wciąż nie jest dość znany. Lektura książki Zmudzińskiego zachęca nas do poznania dorobku tego filmowca.

Artystyczną działalnością Švankmajera autor książki jest zafascynowany od dawna. Zmudziński portretuje Švankmajera nie tylko jako filmowego surrealistę, ale także jako przenikliwego analityka i krytyka totalitarnej ideologii oraz współczesnej cywilizacji.

Promocja książki Bogusława Zmudzińskiego pt. Twórczość filmowa Jana Švankmajera. Główne konteksty kulturowe i ideowe odbędzie się w ramach 27. MFF Etiuda&Anima rozpoczynającego się 17 listopada.

Publikacja udostępniona jest także w ramach wolnego i otwartego dostępu on-line na stronie Fundacji Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej Etiuda&Anima.

Książka Bogusława Zmudzińskiego „Twórczość filmowa Jana Švankmajera. Główne konteksty kulturowe i ideow „

Książka Bogusława Zmudzińskiego „Twórczość filmowa Jana Švankmajera. Główne konteksty kulturowe i ideow „

etiudaandanima.pl
facebook.com/EtiudaandAnima
fundacja.etiudaandanima.pl

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE