michal-tomaszczyk-petter-olofsson-sketches-from-the-north

Michał Tomaszczyk & Petter Olofsson „Sketches from the North”

„Sketches from the North” to najnowsza płyta polsko-szwedzkiego duetu. Muzycy z ugruntowaną pozycją na scenie europejskiej, na codzień członkowie Norrbotten Big Band, wydają pierwszy autorski krążek.

Michał Tomaszczyk to czołowy polski puzonista znany z projektów z pogranicza jazzu, popu, hip-hopu, world-music czy awangardy. Koncertuje z legendami światowego jazzu, dostaje złote płyty za produkcje hiphopowe, bywa angażowany w premiery współczesnych kompozycji klasycznych, aranżuje sekcję dętą do studyjnego nagrania lub gra salsę w warszawskim klubie, a to wszystko poprzeplatane pracą przy produkcji muzyki do rozrywkowych programów telewizyjnych i masą pokrewnych aktywności.

Muzyk zaprosił do współpracy szwedzkiego wirtuoza kontrabasu Pettera Olofssona, który doskonale odnajduje się zarówno w akustycznej muzyce improwizowanej, jak i w gorących funkowych groove’ach granych na basówce z zespołem Knower czy Louisem Cole’m.

Na płytę składają się kompozycje Tomaszczyka inspirowane surową naturą północnej Szwecji, która stała się jego nowym domem. Legendarny puzonista Nils Landgren kwituje swoją recenzję płyty słowami: „I don’t miss a thing on this album, it’s complete.”

Album dostępny na wszystkich platformach streamingowych od 10 listopada 2020.

Michał Tomaszczyk & Petter Olofsson „Sketches from the North”

Michał Tomaszczyk & Petter Olofsson „Sketches from the North”

www.michaltomaszczyk.com

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE