premierowy-koncert-preludium-jakub-paulski-trio

Premierowy koncert „Preludium” – Jakub Paulski Trio

Ich muzyka nie da się wpisać w żadną z wypracowanych przez dekady jazzu niszę. W jednym utworze znajdziemy nawiązanie do muzyki gitarowej Jimiego Hendrixa i Billa Frisella, zaś w kolejnym wybrzmiewają echa Dymitra Szostakowicza i Henryka Wieniawskiego. Muzycy Jakub Paulski Trio wykonają po raz pierwszy na żywo materiał z debiutanckiej płyty „Preludium”.

Jakub Paulski Trio to projekt warszawskiego gitarzysty, który do współpracy zaprosił kontrabasistę Franciszka Pospieszalskiego, artystę o szerokich horyzontach i kreatywnym podejściu do muzyki oraz węgierskiego perkusistę Petera Somosa, który eksploruje brzmienia tradycyjnych instrumentów perkusyjnych jak np. bendir i riq. Trio wykonuje kompozycje Paulskiego inspirowane różnymi gatunkami. Usłyszymy nawiązania do muzyki klasycznej, wielu odmian jazzu, czy też muzyki współczesnej. Możemy się spodziewać wieloczęściowych, złożonych kompozycji oraz prostych miniatur wzorowanych na współczesnych popowych piosenkach.

Jakub Paulski Trio to przyszłość polskiego jazzu. W rankingu Jazz Top 2019 magazynu Jazz Forum, trio znalazło się na 4. miejscu w kategorii Nowa Nadzieja/Zespół, a sam Jakub Paulski zajął 5. miejsce w kategorii Nowa Nadzieja/Muzyk. Debiutancka płyta Jakub Paulski Trio „Preludium” miała swoją międzynarodową premierę na festiwalu More & Jazz w Chorwacji, w Polsce po raz pierwszy ten materiał będziemy mogli usłyszeć 1 października na koncercie w Promie Kultury Saska Kępa w Warszawie.

1.10.2020, godz. 19:00
Prom Kultury Saska Kępa,
ul. Brukselska 23, Warszawa

Informacje o biletach u organizatora.

Szczegóły o premierze i kolejnych koncertach na fanpage’u facebookowym www.facebook.com/jakubpaulskimusic.

Patroni medialni koncertu i płyty:
ZAiKS, TVP KULTURA, JazzPRESS, Jazz Forum, Jazz Juniors, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Gazeta Polska, Telewizja Republika.

Premiera w Polsce płyty

Premiera w Polsce płyty "Preludium" zespołu Jakub Paulski Trio - 1.10.2020

Link do wydarzenia na FB:
facebook.com/events/2838384666389509
Animacja zapowiadająca album:
youtube.com/watch?v=rEQEmXxNHp4&feature=youtu.be

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE