z-letniego-salonu-zygmunta-krauze-klasyka-fortepianowa-na-nowo-juz-od-lipca

Z letniego salonu Zygmunta Krauze – klasyka fortepianowa na nowo już od lipca

Od lipca do września, w co drugi piątek na kanałach YouTube i Facebook Zygmunta Krauze oraz PWM ukazywać się będą premierowe odcinki cyklu improwizacji kompozytora na tematy klasyków.

Wybrałem utwory, które po prostu lubię, które przynoszą mi radość i siłę. Bo muzyka, dobra muzyka tak robi. Preludium Bacha, Sonaty Haydna, Beethovena, no i polska muzyka – Chopin i Paderewski. Grając poprzez lata wymienione utwory, znając każdą nutę, zacząłem je zmieniać, modyfikować, próbować poszerzyć po swojemu ich kształt i wyraz emocjonalny. Tak właśnie zacząłem improwizować. Do klasycznych pozycji dodałem swój utwór Stone Music, wykonywany bezpośrednio na strunach fortepianu przy pomocy kamieni i prętów metalowych. Cieszę się, że moje zaproszenie do jednego z odcinków serii przyjął Marcin Masecki, pianista i kompozytor, którego oryginalny styl bardzo cenię. Do Warszawy obiecał przyjechać z własnym pianinem! Nie mogę się już doczekać wspólnych improwizacji – mówi Zygmunt Krauze.

Cykl realizowany jest z inicjatywy agencji muzycznej SONORA, we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Z letniego salonu Zygmunta Krauze – klasyka fortepianowa na nowo już od lipca

Z letniego salonu Zygmunta Krauze – klasyka fortepianowa na nowo już od lipca

Kolejne odcinki cyklu ukazywać się będą na kanałach: 

 www.youtube.com/c/ZygmuntKrauzeComposer
 www.facebook.com/KrauzeZygmunt
 www.facebook.com/PWMEdition/
 www.youtube.com/user/PWMEdition

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE