uslysz-nas-w-siedzibie-i-online-koncert-na-zakonczenie-sezonu-filharmonii-slaskiej

„Usłysz nas w siedzibie i online”. Koncert na zakończenie sezonu Filharmonii Śląskiej

19 czerwca budynek Filharmonii Śląskiej wypełni się muzyką i radością ze wspólnego jej przeżywania! Tęsknota za Melomanami, cisza w sali koncertowej i oczekiwanie na spotkanie – to wszystko towarzyszyło filharmonikom od marca. W czerwcowy wieczór zapraszają więc na wyczekiwany koncert. Zabrzmi Suita współtworzona przez Melomanów w czasie izolacji oraz dwa dzieła Ludwiga van Beethovena: Uwertura Coriolan oraz IV Symfonia B-dur, w sposób wyjątkowy związana ze Śląskiem.

Koncert otworzy dzieło, które współtworzyło pięciu kompozytorów i setki Melomanów. Będzie to Suita In Memoriam Krzysztof Penderecki, która powstawała na oczach Internautów i z ich udziałem, w ramach projektu #zostańwdomu i twórz, organizowanego przez Filharmonię Śląską i Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Każdą z części utworu użytkownicy Facebooka tworzyli z innym kompozytorem, wśród których byli: Mikołaj Piotr Górecki, Enjott Schneider, Adam Wesołowski, Marcel Chyrzyński i Jerzy Kornowicz. Początek komponowania zbiegł się ze smutną wiadomością o śmierci jednego z najważniejszych i najwybitniejszych kompozytorów XX i XXI wieku, Krzysztofa Pendereckiego, więc twórcy zgodnie postanowili poświęcić wspólne dzieło zmarłemu Mistrzowi. Jako druga zabrzmi Uwertura Coriolan Ludwiga van Beethovena, opierająca się na tragedii austriackiego poety Heinricha von Collina pod tym samym tytułem. Ukaże ona pełen dramatyzmu wewnętrzny konflikt głównego bohatera. Wieczór ukoronuje IV Symfonia B-dur Beethovena. Jest to dzieło szczególnie ważne dla naszego regionu, ponieważ powstało, gdy kompozytor przebywał na Śląsku. Wszystkie punkty programu zabrzmią w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka.

Filharmonicy śląscy chcieliby w sposób szczególny uhonorować swoich stałych gości, dlatego część miejsc zarezerwowana jest dla tych, którzy mieli wykupiony abonament na miesiące, w których nie mogły odbywać się koncerty. W związku z koniecznością ograniczenia liczby osób przebywających w sali koncertowej, pod numerem tel. 503 774 949 Abonamentowicze będą mogli ustalić swoje miejsce na widowni.

Pracownicy Filharmonii dołożą wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo i komfort przybyłym Melomanom. Tym, którzy nie będą mogli pojawić się w sali koncertowej, zapewnią doznania muzyczne dzięki rejestracji koncertu oraz jego transmisji online.

19 czerwca 2020, 19:00
Sala koncertowa im. Karola Stryji Filharmonia Śląska

Wykonawcy:
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej

Program:
Mikołaj Piotr Górecki, Enjott Schneider, Adam Wesołowski, Marcel Chyrzyński, Jerzy Kornowicz i… Melomani – Suita In Memoriam Krzysztof Penderecki
Ludwig van Beethoven – Uwertura Coriolan op.62
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

Bilety w cenie 21-30 zł

„Usłysz nas w siedzibie i online”. Koncert na zakończenie sezonu Filharmonii Śląskiej

„Usłysz nas w siedzibie i online”. Koncert na zakończenie sezonu Filharmonii Śląskiej

https://filharmonia-slaska.eu/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE