premierowy-cykl-na-wielki-post-mysli-na-ten-czas

Premierowy cykl na Wielki Post „Myśli na ten czas”

Od 25 marca TVP Kultura zaprasza na premierowe odcinki nowego cyklu rozważań przygotowanych specjalnie na okres Wielkiego Postu.

„Myśli na ten czas” to rozważania o wierze, kulturze i sztuce, które prezentować będą zarówno osoby duchowne wyznania rzymskokatolickiego, protestanckiego i prawosławnego, jak i świeckie. To filozoficzne i kulturoznawcze spojrzenia w kontekście Wielkiego Postu na słowa oraz dzieła wybitnych postaci religii i kultury, na wielkie malarstwo, muzykę i kino czy słynnych bohaterów literackich, na emocje i uczucia, jak radość czy miłość oraz postawy wobec pracy, nauki, odpowiedzialności i pokory. Wobec panującego obecnie w Polsce i na świecie poczucia niepokoju, strachu i niepewności jutra, autorzy przedświątecznych rozważań przekazywać będą słowa pokrzepiające i skłaniające do głębszej refleksji.

Wśród zaproszonych do udziału w cyklu znaleźli się historyk i historyk sztuki ks. bp prof. dr hab. Michał Janocha, Prowincjał Dominikanów o. Paweł Kozacki, rektor Papieskiego Uniwersytetu Świętego Tomasza z Akwinu w Rzymie dominikanin dr hab. o. Michał Paluch, proboszcz parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie ks. Michał Jabłoński, teolog i duchowny prawosławny ks. Henryk Paprocki, krajowy duszpasterz środowisk twórczych i wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów ks. Grzegorz Michalczyk, dr teologii ekumenicznej ks. Andrzej Luter, kierownik duchowy Opus Dei w Polsce ks. dr Stefan Moszoro-Dąbrowski, filozof prof. dr hab. Robert Piłat, członek Instytutu Tomistycznego dominikanin o. Krzysztof Ośko, redaktor naczelny kwartalnika „Christianitas” dr Paweł Milcarek, członek Instytutu Tomistycznego o. dr Maciej Roszkowski, redaktor w wydawnictwie i kwartalniku „Więź” Ewa Kiedio oraz doktoranci Wydziału „Artes Liberales” UW Witalij Michalczuk i Łukasz Hajduczenia.

„Myśli na ten czas” – premierowe odcinki codziennie od 25 marca w TVP Kultura o godz. 20:00 oraz w TVP Historia o godz. 22:00.

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE