niedziela-z-adamem-strugiem

Niedziela z... Adamem Strugiem

niedz. 22 marca, godz. 17:00

W niedzielę, 22 marca o godz. 17:00 TVP Kultura zaprasza na premierowy odcinek programu „Niedziela z...”, którego bohaterem będzie wokalista, multiinstrumentalista i kompozytor Adam Strug.

Adam Strug jest śpiewakiem, kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej, scenarzystą filmów dokumentalnych o muzyce ludowej. Od lat wykonuje muzykę kurpiowską, pieśni nabożne i swoją autorską twórczość.

W studiu gośćmi Agnieszki Szydłowskej będą: Emilia Sitarz - pianistka, Maniucha Bikont - wokalistka, muzyk i antropolog oraz Małgorzata Tejchma - dziennikarka i muzykolog. Ponadto o twórczości muzycznej Andrzeja Struga, muzyce tradycyjnej, polskiej scenie folkowej i świadomości kulturowej oraz o tym, jaka jest dzisiejsza scena muzyki etnicznej opowie również kompozytor, Michał Lorenc; muzyk i animator, Janusz Prusinowski oraz muzyk i etnograf, Witek Broda.

 Po dyskusji w studiu TVP Kultura zaprasza na koncert „Kultura na bis - Kwadrofonik i Adam Strug - Requiem ludowe”, w którym artyści połączyli barokowe melodie oraz teksty zawarte w XIX - wiecznym Śpiewniku Pelplińskim (godz. 17:50), odcinek serii „Centrum, czyli Pogranicze”, „Anatol też lubi podróże” według pomysłu Adama Struga (godz. 19:05) oraz koncert „Folkogranie - Nowa Tradycja”, w którym wystąpi Adam Strug z przyjaciółmi oraz zespół Mosaik (godz. 19:35).


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE