opera-blisko-ciebie-opera-slaska-z-nowymi-cyklami-na-social-media

Opera Blisko Ciebie – Opera Śląska z nowymi cyklami na social media!

Transmisje spektakli operowych, ćwiczenia typu balletfit dla dorosłych i lekcje baletowe dla dzieciaków czy film-spacer po operze. Wszystko online, wszystko bezpłatnie i – co najważniejsze – integrujące melomanów z Operą Śląską w Bytomiu jeszcze bliżej, jeszcze mocniej, zgodnie z hasłem #OperaBliskoCiebie i wpisując się w obecną sytuację z zaleceniem #zostanwdomu.

Opera Śląska, podobnie jak inne instytucje kultury w obecnej sytuacji, zawiesiła działalność w budynku, ale nie oznacza to, iż nie jest w ciągłym kontakcie z melomanami. Codziennie powstają nowe pomysły na wielką, wspólną integrację z operą, muzyką, baletem. Rozrywka na dobrym poziomie, ale też edukacja i utrzymanie dobrej kondycji. Na początku przypomniany został spacer po Operze Śląskiej z przewodnikami. Jest on dostępny cały czas i każdy, kto tęskni za atmosferą tego miejsca i chciałby poznać lub przypomnieć sobie jego historię, ma taką możliwość.

W ramach cyklu #operaslaskapoleca, na fanpage’u bytomskiego teatru - https://www.facebook.com/OperaSlaska/ proponowane są bezpłatne transmisje najciekawszych spektakli operowych i baletowych z największych i najbardziej znanych oper świata – m.in. z Metropolitan Opera czy Wiedeńskiej Opery Narodowej. Tytuły i daty podawane są wcześniej tak, aby każdy z internautów mógł zaplanować chwilę relaksu z muzyką operową. Kolejny cykl to #tanczzopera, który ma zachęcić do wspólnych ćwiczeń i dbania o kondycję. Cykl ruszył we wtorek 18 marca . To zajęcia prowadzone przez solistkę Baletu Opery Śląskiej, Aleksandrę Piotrowską-Zarębę. W programie treningów ćwiczenia rozciągające i wzmacniające całe ciało, a także elementy automasażu, czyli tzw. rolowanie. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i poniedziałki o godzinie 9.00 – online. Najmłodsi przed monitory zaproszeni zostaną we wtorki i piątki o godz. 16.00, także online. Pierwsze zajęcia już w piątek 20 marca. Aneta Pająk, instruktorka prowadząca Studio Baletowe Opery Śląskiej poprowadzi dla dzieci lekcje baletu. Będą one prezentowane na podobnej zasadzie, jak odbywają się w rzeczywistości. Uczestnicy zaczną od rozgrzewki, a następnie będą ćwiczyć poszczególne podstawowe pozycje baletowe, o których instruktorka wcześniej opowie.

Opera Blisko Ciebie – Opera Śląska z nowymi cyklami na social media!

Opera Blisko Ciebie – Opera Śląska z nowymi cyklami na social media!

Kolejne propozycje już wkrótce. Zapraszamy na nasze kanały społecznościowe! 

www.facebook.com/OperaSlaska/
www.youtube.com/channel/UCVU8Hjwbo0_9u5Ild9XADKg 
www.instagram.com/operaslaska/
twitter.com/operaslaska
opera-slaska.pl/

VOD

Informacje kulturalne, 27.09.2023

Informacje kulturalne, 26.09.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE