eufonie-2019-david-krakauer-i-orkiestra-klezmerska-teatru-sejnenskiego

Eufonie 2019 - David Krakauer i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

niedz. 22 sierpnia, godz. 16:00

TVP Kultura zaprasza widzów na koncert zarejestrowany podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej „Eufonie 2019”.

Podczas II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE na jednej scenie spotkało się kilka pokoleń uzdolnionych muzyków - David Krakauer, znany na całym świecie amerykański klarnecista, wykonujący muzykę klezmerską, jazz i współczesną muzykę eksperymentalną oraz Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, którą tworzy kilka pokoleń muzyków związanych z Fundacją i Ośrodkiem „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów” w Sejnach.

Ta niezwykła artystyczna fuzja była możliwa dzięki zamiłowaniu do jazzu, otwartości na współpracę, chęci eksperymentowania i tworzenia oraz - oczywiście - z miłości do muzyki klezmerskiej, pozwalającej powrócić do miejsc na styku kultur. Wspólny występ muzyków z Pogranicza i Davida Krakauera, oparty na różnych muzycznych stylach porwał widzów w niezapomnianą, artystyczną podróż - miał charakter fascynującego, międzykulturowego dialogu, a także przybliżył wielopokoleniową i wielokulturową Orkiestrę Klezmerską Teatru Sejneńskiego szerszej publiczności.


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE