tvp-kultura-z-nagroda-zlotego-patrona-medialnego-dzwigacze-kultury-2019

TVP Kultura z nagrodą Złotego Patrona Medialnego "Dźwigacze Kultury 2019"

W tym roku nagrody Krakowskiego Biura Festiwalowego zostały wręczone po raz ósmy.

Dźwigacze Kultury to symbol tego, jak ważne dla rozwoju kultury jest wsparcie biznesu i mediów. TVP Kultura została uznana za Złotego Patrona Medialnego za długoletnią, konsekwentną i wszechstronną działalność na rzecz kultury.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali oprawione prace autorstwa Alicji Wróblewskiej, artystki zainspirowanej postacią mitologicznego Atlasa dźwigającego na własnych barkach sklepienie niebieskie, by świat mógł dalej istnieć. Dziś świat wstrząsany jest falami kryzysów natury politycznej, ekonomicznej czy klimatycznej, a do ludzkiej świadomości coraz bardziej przenika myśl, że zaradzić im możemy jedynie wspólnymi siłami - mówi autorka. Symbolem takiej współpracy w skali Krakowa i Polski - w środowiskach kultury i sztuki, biznesu i mediów - uczyniliśmy w tym roku artystyczną wizję Atlasa powstałą w duchu upcyklingu: obiekt na fotografii autorstwa Alicji Wróblewskiej został wykonany w całości z odzyskanego plastiku.

W muzycznej oprawie Gali Dźwigaczy Kultury, która odbyła się na dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich, dominowały dźwięki takich instrumentów, jak marimby, saksofony i wibrafon - a to za sprawą kwartetu saksofonowego i zespołu Marimbazzi Duo.

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE