bartosz-bielenia-z-tytulem-european-shooting-star-2020

Bartosz Bielenia z tytułem European Shooting Star 2020!

Bartosz Bielenia, odtwórca głównej roli w filmie „Boże Ciało” otrzymał prestiżowy tytuł European Shooting Star 2020! Kandydaturę aktora do udziału w programie zgłosił Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Shooting Stars to specjalny program stworzony przez European Film Promotion (EFP), którego celem jest promowanie młodych i utalentowanych aktorów europejskich. W tym roku Polskę reprezentować będzie Bartosz Bielenia. Do programu zakwalifikowali się także: Martina Apostolova (Bułgaria), Pääru Oja (Estonia), Victoria Carmen Sonne (Dania), Zita Hanrot (Francja), Levan Gelbakhiani (Gruzja), Jonas Dassler (Niemcy), Bilal Wahib (Holandia), Joana Ribeiro (Portugalia), Ella Rumpf (Szwajcaria).

Bartosz Bielenia - absolwent Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Debiutował na scenie Teatru Dramatycznego w Białymstoku w 1999 roku, gdzie wystąpił w głównej roli w przedstawieniu „Mały książę” w reżyserii Tomasza Hynka. W latach 2014-2017 występował na scenie Starego Teatru w Krakowie. Pracował m.in. z Janem Klatą, Krzysztofem Garbaczewskim, Pawłem Miśkiwiczem czy Konstantinem Bogomołowem. W styczniu 2018 roku dołączył do zespołu Nowego Teatru w Warszawie.
W filmografii młodego aktora znajdują się role w filmach „Boże Ciało” Jana Komasy, „Na granicy” Wojciecha Kasperskiego, „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, „Człowiek z magicznym pudełkiem” Bodo Koxa, „Disco Polo” Maćka Bochniaka i „Ja teraz kłamię” Pawła Borowskiego. Za rolę w filmie „Boże Ciało” został nagrodzony m.in. na festiwalach w Al-Dżunie i Chicago.
Bartosz Bielenia jest siódmą osobą z Polski z tytułem Shooting Star. W ubiegłych latach Shooting Stars byli Agnieszka Grochowska w 2007, Agata Buzek w 2010, Jakub Gierszał w 2012 oraz Mateusz Kościukiewicz w 2014 roku, Zofia Wichłacz w 2017 roku. W zeszłym roku w programie uczestniczył Dawid Ogrodnik.

Oficjalna prezentacja Shooting Stars odbędzie się w dniach 21-24 lutego 2020 podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Będzie to 23. edycja tego wydarzenia. W ciągu całego roku aktorzy z tytułem Shooting Star odwiedzą wiele międzynarodowych festiwali filmowych, wezmą udział w warsztatach i spotkaniach jako nowi ambasadorzy kina europejskiego.

Źródło: www.pisf.pl

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE