koncert-muzyki-klasycznej-z-cyklu-sounds-of-art

KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ Z CYKLU SOUNDS OF ART

Brahms na ¾
14 grudnia 2019, godz. 18.30
Hol Główny Muzeum Narodowego w Warszawie, Aleje Jerozolimskie 3


Muzeum Narodowe w Warszawie i Fundacja Lakmé-Art zapraszają na kolejny w tym sezonie koncert z cyklu Sounds of Art. Program koncertu wypełnią w większości utwory w metrum ¾ charakterystyczne dla walca – w tym utwory na kwartet wokalne oraz cztery ręce.

Soliści z towarzyszeniem dwóch pianistek wykonają „Liebeslieder”– cykl osiemnastu krótkich walców skomponowanych na podstawie rosyjskich, polskich i węgierskich wzorców. Wspomnienia Klary Schumann, akompaniującej wokalistom podczas ich wiedeńskiej premiery, 5 stycznia 1870 roku, wspomina: „Trzeci koncert Liebeslieder Johannesa w Redoutensaal. Sala i podium na orkiestrę były wypełnione do granic możliwości; nie wiedziałam, czy uda mi się dotrzeć do fortepianu” potwierdzają, jak wielką popularnością utwór cieszył się już za życia kompozytora. Publiczność będzie miała także okazję usłyszeć wybrane walce ze zbioru na fortepian wykonywanych na cztery ręce.

Grudniowy koncert wykonają wspaniali soliści – Sylwia Krzysiek (sopran), Monika Ledzion-Porczyńska (mezzosopran), Tomasz Krzysica (tenor) i Piotr Kędziora (baryton) oraz pianistki Natalia Czekała i Karolina Tańska. Koncert poprowadzi dyrektor artystyczny Fundacji Lakmé-Art Grzegorz Bayer.

Wykonawcy:
Sylwia Krzysiek – sopran
Monika Ledzion-Porczyńska – mezzosopran
Tomasz Krzysica – tenor
Piotr Kędziora – baryton

Natalia Czekała – fortepian
Karolina Tańska – fortepian

Hol Główny MNW / wstęp z zaproszeniami* / liczba miejsc ograniczona

*Bezpłatne zaproszenia do odebrania w kasie MNW od 10 grudnia. Jedna osoba może pobrać maksymalnie dwa zaproszenia. Wejście do Holu Głównego przed koncertem od godz. 18.10. Cykl Sounds of Art, cieszący się zainteresowaniem publiczności i krytyków od 2017 roku, już po raz czwarty powraca do Muzeum Narodowym w Warszawie.
Sounds of Art. to nie tylko harmonia sztuk, ale także projekt o wymiarze edukacyjnym. Fundacja Lakmé-Art zaprosiła do projektu najlepszych muzyków z kraju i zagranicy oraz młodych profesjonalistów stojących na progu kariery.

KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ Z CYKLU SOUNDS OF ART

KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ Z CYKLU SOUNDS OF ART

Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji Lakmé-Art (www.fundacjalakme.pl/). 


Sponsorem cyklu jest SEEN Holding. Partnerami cyklu są Fundacja PZU i Fundacja Seensownie. 
Patron medialny koncertu to TVP Kultura i Portal Presto.


VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE