warszemuzik--

WarszeMuzik / ווארשע מוזיק

Premiera płyty flecistki Ani Karpowicz, pianisty Marka Brachy oraz kwintetu smyczkowego Hashtag Strings z warszawską muzyką Mieczysława Wajnberga.

Album WarszeMuzik jest echem festiwalu, który od 2017 roku przywraca do życia koncertowego znakomitą kameralistykę Wajnberga, osadzając ją w szerokim kontekście osiągnięć kompozytorów o żydowskich korzeniach. Doświadczenie emigracji w zawierusze XX-wiecznych totalitaryzmów, skomplikowana tożsamość i powracające inspiracje muzyką aszkenazyjską są elementami wspólnymi dla tworczości wielu kompozytorów, ale u Wajnberga tworzą charakterystyczną, fascynującą złożoność.
Nagraniom młodzieńczych, warszawskich Mazurków z 1933 roku, Arii napisanej w 1942 roku w Taszkiencie na wieść o likwidacji getta w Warszawie, a także Koncertowi Fletowemu zawierającemu zadziorny, miejski walczyk z przedwojennego „Kercelaka”, towarzyszą nagrania terenowe z kamienic-ostańców, ostatnich pozostałości po żydowskiej Warszawie.

Płyta WarszeMuzik vol.1 dostępna będzie w formie winyla (long play) oraz na platformach cyfrowych w katalogu Requiem Records Opus Series.

Premiera koncertowa albumu odbędzie się 7 grudnia 2019 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie o godzinie 20:00, w ramach obchodów 100-lecia urodzin Kompozytora.

WarszeMuzik

WarszeMuzik

Więcej o płycie i festiwalu na stronach: warszemuzik.org/;  soundcloud.com/warszemuzik 

Więcej o koncercie premierowym na stronie POLIN: polin.pl/pl/wajnberg100-wajnberg-w-warszawie
Pliki z muzyką: soundcloud.com/warszemuzik/flute-concerto lub soundcloud.com/warszemuzik/aria

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE