graniczne-ciecie-na-doc-lab-poland-hot-selection-2019

"Graniczne cięcie" na DOC LAB POLAND HOT SELECTION 2019

13 listopada o godz. 19.00 odbędzie się piąty pokaz z cyklu DOC LAB POLAND HOT SELECTION 2019, prezentującego najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat. Widzowie zobaczą dokument „Graniczne cięcie” w reżyserii Igora Chojny. Film pokazuje życie i relację dwóch fryzjerek pracujących razem w salonie położonym w pobliżu polsko-niemieckiej granicy.

Projekcja organizowana jest we współpracy z FINA, w cyklu Teraz-Wtedy, w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego w Warszawie. Film był prezentowany w ramach programu DOC LAB POLAND.

Po seansie organizatorzy zapraszają na spotkanie z Igorem Chojną, które poprowadzi Michał Oleszczyk, kurator cyklu Teraz-Wtedy. Drugim prezentowanym tego dnia filmem będzie „Hair”, w reżyserii Marka Piwowskiego, humorystyczna relacja z IX Konkursu Fryzjerskiego Państw Socjalistycznych o Puchar Przyjaźni.

GRANICZNE CIĘCIE
2018, 72 min


Halina, doświadczona przez życie fryzjerka, zatrudnia młodą, beztroską asystentkę Andżelę, której niczym matka próbuje przekazać wszystkie lekcje życia. Klienci odwiedzający ich salon to niemieccy seniorzy, którzy przekraczają pobliską granicę i odwiedzają małą polską miejscowość, w poszukiwaniu tanich usług fryzjerskich. Siedząc na fotelu fryzjerskim dzielą się swoimi lękami i historiami z życia. Marzeniem Haliny jest, by Andżela pracowała z nią do końca jej dni. Czy Andżela poświęci swoje plany i zostanie w jej salonie?

"Graniczne cięcie", mat. prasowe

Więcej na: doclab.pl/pl_PL/graniczne-ciecie-na-doc-lab-poland-hot-selection-2019/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE