handmade-sciegi-pamieci-14-miedzynarodowy-festiwal-sztuki-opowiadania-w-warszawie

Handmade: ściegi pamięci. 14. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania w Warszawie

23 spektakle z udziałem mistrzów sztuki opowiadania i muzyków z Polski i z zagranicy znajdą się w programie 14. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania „Handmade: ściegi pamięci“ w Warszawie.

Do tegorocznego Festiwalu organizatorzy – Stowarzyszenie „Grupa Studnia O.” zaprosili artystów, którzy w szczególny sposób podejmują specyficzne dla swojej tradycji formy unikatowego dziedzictwa, jakim jest sztuka opowiadania historii, wydobywając historie przemilczane i często wykluczone ze zbiorowej pamięci.

Gościem Festiwalu będzie Masud Akrami z Iranu - aktor, który powraca do praktykowania zanikającej już w Iranie sztuki opowiadania eposu „Szahname” – dzieła wpisanego na listę UNESCO. Żywiołowa, charyzmatyczna opowiadaczka Jan Blake z Jamajki wprowadzi nas w świat malijskiej Odysei – eposu o Sundiata Keita, legendarnym założycielu Mali.

Olivier de Robert z Francji jest z jednej strony spadkobiercą lokalnych wioskowych gawędziarzy, a z drugiej – współczesnym artystą, który w tradycyjne opowieści włącza perspektywę historyczną. Z kolei Dafydd Davies-Hughes z Walii postrzega rolę opowiadacza jako „budowniczego” lokalnej społeczności, kogoś, kto łączy sztukę opowiadania z tradycyjnymi technologiami i rzemiosłem, bliskością z lokalną przyrodą i tworzeniem więzi międzyludzkich.

14. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania. Handmade: ściegi pamięci
27 listopada – 1 grudnia.
Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie,
Dom Kultury Śródmieście w Warszawie,
Centrum Sztuki Współczesnej.

Organizator: Stowarzyszenie „Grupa Studnia O.”. Festiwal jest realizowany dzięki wsparciu MKiDN i m.st.Warszawy. Strona festiwalowa: www.festiwalopowiadania.pl

14. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania w Warszawie

14. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania w Warszawie

Strona festiwalowa: festiwalopowiadania.pl/facebook.com/festiwalopowiadania/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE