ii-konkurs-mlodych-muzykow

II Konkurs Młodych Muzyków

Jeszcze tylko do 31 października młodzi muzycy mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do II edycji konkursu organizowanego przez Fundację Wspierania Młodych Talentów Muzycznych „Młodzi Muzycy”.

Konkurs adresowany jest do wykonawców muzyki klasycznej, wokalistów i instrumentalistów z woj. śląskiego. Publiczne przesłuchania odbędą się 05 i 06 grudnia w Studio Koncertowym PR Katowice.

III etap w formie otwartego dla publiczności koncertu odbędzie się 07 grudnia w NOSPR. Będzie to pojedynek najlepszych muzyków konkursu, którzy dopiero w trakcie koncertu udowodnią jurorom, które z nagród należy im przyznać.
W jury konkursu zasiądą autorytety muzyki klasycznej, a pula nagród wyniesie 30 000 zł. Laureaci Konkursu zostaną objęci dalszym wsparciem Fundacji. Jury będzie premiowało w większym stopniu potencjał rozwojowy młodych muzyków, niż perfekcję techniczną.

W tym roku niełatwego zadania oceny młodych muzyków podjęli się wybitni artyści muzycy, w tym profesorowie Akademii Muzycznej w Katowicach i Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Młodzi Muzycy”, której założycielem i fundatorem jest gliwicki przedsiębiorca Lech Sztandar.

31.10 - termin nadsyłania zgłoszeń;
05 - 06.12 - II etap, publiczne przesłuchania w Studio Koncertowym Radia Katowice;
07.12 - III etap, finał w sali kameralnej NOSPR

II Konkurs Młodych Muzyków

II Konkurs Młodych Muzyków

 mlodzimuzycy.pl/;   facebook.com/mlodzimuzycy/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE