festiwal-euromusicdrama-iv-2019

Festiwal Euromusicdrama IV 2019

Muzyka Teatralna
25-28 października 2019 r.
„Teatr w muzyce, muzyka w teatrze”

Festiwal Euromusicdrama IV Szczecin 2019 to już czwarta edycja festiwalu stworzonego przez Teatr Kameralny w Szczecinie we współpracy z brukselskim festiwalem Ars Musica i paryskim stowarzyszeniem Théâtre des Arts.

Teatr i muzyka od czasów antycznych były nierozerwalne, a festiwal Euromusicdrama pragnie przypomnieć ten fakt i złożyć hołd muzyce teatralnej zapomnianej w archiwach teatrów, teatrów radiowych i telewizyjnych. Od momentu powstania festiwal nie przestaje poszukiwać związków muzyki i teatru. Oprócz koncertów muzyki teatralnej wykonywanej na żywo przez wybitnych instrumentalistów z Europy i świata, festiwal wystawia biograficzne sztuki o kompozytorach, przenosi się w czasie inscenizując XIX wieczne salony muzyczne, organizuje konferencje, koncerty z historią w tle, bachanalia wyobraźni muzycznej, poemo-koncerty czy prezentuje młodych muzyków.

Ambicją Euromusicdrama jest także edukacja muzyczno-teatralna młodych słuchaczy, którzy powracając do źródeł obu sztuk odkrywają jej historię.

Festiwal  Euromusicdrama IV  2019

Festiwal Euromusicdrama IV 2019

 facebook.com/teatr.kameralny.szczecin/

VOD

Informacje kulturalne, 27.09.2023

Informacje kulturalne, 26.09.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE