plyta-wszystko-i-nic-sary-kordowskiej

Płyta „Wszystko i Nic” Sary Kordowskiej

Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Premiera handlowa albumu: 04/10/2019

„Wszystko i Nic”
to album, który skutecznie próbuje pozbyć się formy. Jest efektem poszukiwań i nieśmiałych prób wkroczenia do artystycznego świata. Można go nazwać wypadkową gryzących się we mnie światów, na które składają się intensywne sample, pastelowe melodie i coraz mocniej osadzone słowa”.

Będzie Głośno! – pod takim hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Jest to program, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem Będzie Głośno! i listę przebojów dociera do słuchaczy. Aby znaleźć się w audycji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo, mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym. Lista przebojów Będzie Głośno! zamieszczona jest na stronie internetowej Czwórki. Słuchacze mogą oddawać głosy na zespół, który przypadnie im do gustu, a przede wszystkim codziennie mają dostęp do playlisty z młodymi artystami. Utwory te są emitowane podczas audycji, co jest niezwykłe biorąc pod uwagę fakt, jak trudno jest młodym muzykom przebić się w rozgłośniach radiowych ze swoją twórczością.

Sara Kordowska, laureatka trzeciej odsłony konkursu, to artystka, która jak sama przyznaje: jest wyswobodzona z uścisku zgrabnych, gościnnych refrenów i ma ochotę na dosadniejsze, a przede wszystkim własne słowa. Premierowy materiał „Wszystko i Nic” powstał jeszcze przed wkroczeniem artystki w pełnoletność. W nagraniach udział wzięli producenci: Faded Dollars, Klarenz, Siwy Siwek oraz smthng i Dunino. Jedną z piosenek – „Dom 2.0” – wokalistka wykonała podczas debiutanckiego koncertu Jacoba Flâneura w studiu Czwórki podczas poprzedniej odsłony konkursu. Doświadczenie wokalne zdobywała m.in. u boku takich artystów jak: Paulina Przybysz, Mieczysław Szcześniak, Katarzyna Wilk czy Natalia Lubrano. Warsztat pisarski szkoli również przynależąc do Art. Grupy Julity „Zieli” Zielińskiej, przy okazji odkrywając tajniki body percussion i improwizacji. Zdobywane od 12 lat doświadczenie sceniczne przekazuje następnym pokoleniom młodych muzyków w Bydgoszczy. Artystka prowadzi warsztaty podczas International Children's Theatre Festival w Sopocie z zakresu improwizacji, rytmiki i kompozycji. To wciąż nie koniec licznych talentów artystycznych zwyciężczyni „Wydaj Płytę z Będzie Głośno”: Sara Kordowska ma też na koncie kilka zwycięstw w trakcie popularnych „slamów poetyckich” za recytację własnej twórczości.

Tracklista:

1.Dobranoc
2.Dom 2.0
3.Cinammon Challenge
4.Kalejdoskop
5.Eufrat
6.Orient bistro
7.Misz-Masz
8.Taurus
9.Pterodaktyl
10.Syndrom Sztokholmski
11.Szklane tulipany

„Wszystko i Nic” Sary Kordowskiej

„Wszystko i Nic” Sary Kordowskiej

Premiera handlowa albumu: 04/10/2019

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE