dziwor-i-krzyzoki-na-doc-lab-poland-hot-selection-2019

"DZIWOR” I „KRZYŻOKI” NA DOC LAB POLAND HOT SELECTION 2019

DOC LAB POLAND zaprasza we wtorek 17 września o godz. 20.00 do Kina Iluzjon na pokaz filmów „Krzyżoki” Anny Gawlity oraz „Dziwor” Pawła Dyllusa, organizowany w cyklu Doc Lab Poland Hot Selection 2019, prezentującym najlepsze i najczęściej nagradzane polskie filmy dokumentalne ostatnich lat. Po seansie spotkanie z twórcami poprowadzi Magdalena Juszczyk. Wstęp wolny!

„Krzyżoki”, reż. Anna Gawlita

W pewnej wsi w okolicach Opola trwają obchody Niedzieli Wielkanocnej. Ludzie zbierają się przed kościołem, ale tłoczą się tu również konie. To tradycyjny element obchodów świąt, na które składają się modlitwy, konny objazd wokół pobliskich zabudowań oraz żarliwe śpiewy zakrapiane alkoholem.

„Dziwor”, reż. Paweł Dyllus

Po długiej przerwie, niezwykły artysta i reżyser - Bogdan Dziworski powraca by zrobić swój nowy film - „Plus minus, czyli podróże muchy na wschód”. Podczas pracy na planie rodzi się niezwykła relacja pomiędzy starszym twórcą a młodszym operatorem - Pawłem Dyllusem, który stara się dotrzeć do Dziworskiego i poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Wstęp wolny.

"Krzyżoki", mat. prasowe

Szczegółu na: doclab.pl/pl_PL/dziwor-i-krzyzoki-%E2%80%A8na-doc-lab-poland-hot-selection-2019/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE