dama-z-kotylionem

DAMA Z KOTYLIONEM

Rzeszowski Dom Kultury został jednym z trzech laureatów w ogólnopolskim konkursie grantowym „Pionierzy Polskiej Niepodległości – Kultura i Sztuka”, który został ogłoszony przez Instytut Pileckiego w Warszawie. Dzięki zwycięstwu realizuje projekt pod nazwą „Dama z kotylionem” dedykowany wspomnieniu postaci Heleny Szajer.

Helena Szajer to pionierka polskiej niepodległości, która od 1913 roku do około 1950 roku organizowała życie kulturalne mieszkańców ówczesnej wsi Słocina. Poprzez pracę z młodzieżą, podejmowanie inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności i działalność patriotyczną angażowała się w budowanie i rozwój tożsamości narodowej w okresie odzyskiwania niepodległości w II Rzeczpospolitej.

Projekt „Dama z kotylionem” jest realizowany w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina. W ramach zadania przygotowana zostanie innowacyjna wystawa narracyjna, której wernisaż planowany jest na dzień 22 września 2019 roku. Projekt zakłada także wydanie pocztówek z wizerunkiem Heleny Szajerówny i katalogów wystawy oraz organizację balu kotylionowego, który odbędzie się w dniu 12 października 2019 roku.

Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Miejsce i termin:

Rzeszowski Dom Kultury filia Słocina (ul. Paderewskiego 154 w Rzeszowie)
22.09.2019 r., godz. 16:00 – wernisaż wystawy
12.10.2019 r., godz. 19:00 – bal kotylionowy

Dama z Kotylionem

Dama z Kotylionem

Strona wydarzenia: rdk.rzeszow.pl/dama-z-kotylionem/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE