wiki-lubi-zabytki-konkurs-fotograficzny

Wiki Lubi Zabytki - konkurs fotograficzny

Największy konkurs fotograficzny świata powraca do Polski.
Już w dniach 1-30 września będzie można przesyłać zdjęcia, które zbudują największy zbiór fotografii prezentujący polskie dziedzictwo materialne.

Wiki Lubi Zabytki to konkurs, którego celem jest sfotografowanie jak największej liczby polskich zabytków. Pomysł na konkurs narodził się w roku 2010 w Holandii. Rok później w rywalizacji o nagrody uczestniczyło już 5,5 tys. fotografów z 18 państw europejskich (w tym z Polski), którzy przesłali łącznie ponad 168 tys. zdjęć. Dzięki temu międzynarodowy konkurs Wiki Loves Monuments 2011 trafił do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „Największy Konkurs Fotograficzny”.

W polskiej edycji konkursu, noszącej nazwę Wiki Lubi Zabytki, w 2012 wzięło udział 679 uczestników, którzy załadowali do Wikimedia Commons ponad 51 tys. zdjęć polskich zabytków.

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w dniach 1-30 września 2019. Przez cały miesiąc będzie można ładować zdjęcia na stronę Wikimedia Commons, która jest największym zbiorem wolnych plików multimedialnych w sieci. Szczególnie cenne są zdjęcia zabytków mniej znanych, których zdjęć w internecie jest niewiele lub są niewystarczające jakościowo.

Udział w konkursie jest bezpłatny.
Na zwycięzców czekać będą nagrody w postaci voucherów na sprzęt fotograficzny.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Wrocław - Most Grunwaldzki, autor - Jar.ciurus, CC BY-SA 3.0

Wrocław - Most Grunwaldzki, autor - Jar.ciurus, CC BY-SA 3.0

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej   http://wikizabytki.pl/

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE