letnie-kino-samochodowe-tvp-kultura

Letnie Kino Samochodowe TVP Kultura

Zapierające dech w piersiach pościgi, brawurowe pojedynki na czterech kółkach i wybitne kreacje aktorskie.

Dla wszystkich miłośników kinematografii i motoryzacji - w sobotnie wieczory od 3 sierpnia - TVP Kultura organizuje Letnie Kino Samochodowe. Bezpłatne seanse rozpoczną się o godzinie 21:00 na parkingu TVP przy ul. Jana Pawła Woronicza 17. Dla niezmotoryzowanych zostaną przygotowane wygodne leżaki.

W programie:

3.08 - ZNIKAJĄCY PUNKT - reż Richard C.Sarafian (1971)
Kultowy film drogi, uznany za manifest wolności i nonkonformizmu. Kowalski, weteran wojny w Wietnamie i były policjant, ma dowieźć sportowy wóz z Kolorado do Kalifornii, w czasie nie dłuższym niż 15 godzin. W pewnym momencie zaczyna go ścigać policja.
W rolach głównych: Barry Newman (Kowalski), Cleavon Little (Super Soul).

10.08 - FRANCUSKI ŁĄCZNIK - reż. William Friedkin (1971)
Klasyka kina sensacyjnego. Dwóch nowojorskich policjantów walczy z międzynarodową siatką przemytników heroiny. Szlak wiedzie z Marsylii aż do Nowego Yorku, gdzie działa tytułowy francuski łącznik. Oparty na faktach obraz zdobył w 1972 r. Oscara w kategorii „najlepszy film”.
W rolach głównych wystąpili Gene Hackman, Roy Scheider i Fernando Rey.

17.08 - BABY DRIVER - reż Edgar Wright (2017)
Szaleńcza jazda z kierowcą gangsterów i porachunki w rytmie przeboju „Tequila”. Główny bohater, zwany „Baby”, pomaga w napadach, umożliwiając złodziejom szybką i brawurową ucieczkę z miejsca przestępstwa. Zostało mu ostatnie zlecenie, aby spłacić gangstera Doca. Potem zacznie nowe życie ze swoją dziewczyną Deborą.
W rolach głównych: Ansel Elgort (Baby), Kevin Spacey (Doc), Jamie Foxx (Bats), Lily James (Debora)

24.08 - BULLITT - reż. Peter Yates (1968)
Arcydzieło kina policyjnego i absolutny klasyk kinematografii amerykańskiej z niezapomnianym Steve’em McQueenem w roli głównej. Do historii gatunku przeszedł pościg samochodowy wąskimi i stromymi ulicami San Francisco, trwający 9 minut i 42 sekundy, pierwsza tego typu scena w historii kina. Główny bohater, detektyw Frank Bullitt, otrzymuje rozkaz ochrony człowieka, który ma składać zeznania przeciwko mafii. Świadek jednak ginie i Bullitt postanawia rozpocząć śledztwo na własną rękę.
W rolach głównych: Steve McQueen (Frank Bullitt), Robert Vaughn (Senator Walter Chalmers), Jacqueline Bisset (Cathy).

31.08 - THE BLUES BROTHERS - reż John Landis (1980)
Kultowa komedia z gościnnym udziałem gwiazd muzyki, jak m.in. Aretha Franklin, Ray Charles i James Brown, których piosenki nadają zawrotnego tempa niesamowitym przygodom braci Blues. Jake Blues (John Belushi) wychodzi z więzienia i razem z Elwoodem Bluesem (Dan Aykroyd) postanawia reaktywować swój dawny zespół muzyczny, aby zebrać pieniądze potrzebne na uratowanie sierocińca, w którym obaj się wychowali. W małych rólkach wystąpili m.in. Steven Spielberg i słynna brytyjska modelka Twiggy.

Letnie Kino Samochodowe TVP Kultura jest częścią Filmowa Stolica Lata 2019.

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE