ilyo-international-lutoslawski-youth-orchestra

ILYO International Lutosławski Youth Orchestra

Siódma edycja International Lutosławski Youth Orchestra zbliża się wielkimi krokami. Młodych muzyków po raz kolejny czekają tygodniowe warsztaty, które zakończy finałowy koncert 30 sierpnia w Filharmonii w Szczecinie.

Ten wyjątkowy muzyczny projekt zainicjował swoją działalność w 2013 roku, w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego. Co roku Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zaprasza do swojej siedziby młodych muzyków z Polski i innych państw europejskich, by pod okiem cenionych instrumentalistów i pedagogów poznawali twórczość patrona orkiestry.

Zwieńczeniem pracy uczestników ILYO będzie koncert finałowy 30 sierpnia 2019 r. Orkiestrę już po raz trzeci poprowadzi maestro Rune Bergmann – Dyrektor Artystyczny Filharmonii w Szczecinie, a muzykom towarzyszyć będzie pianista Jan Wachowski. W złotej sali Filharmonii w Szczecinie, w przededniu rocznicy wybuchu II wojny światowej, młodzi muzycy wykonają symfonię Leningradzką Dymitra Szostakowicza.
Nie zabraknie też utworu patrona orkiestry, czyli Witolda Lutosławskiego - w tym roku będą to „Wariacje na temat Paganiniego”.

ILYO International Lutosławski Youth Orchestra
Filharmonia w Szczecinie
30.08.2019, godz. 19:00 Koncert Finałowy

ILYO International Lutosławski Youth Orchestra

ILYO International Lutosławski Youth Orchestra

 ilyo.filharmonia.szczecin.pl/

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE