nowy-program-instytutu-muzyki-i-tanca-scena-dla-muzyki-polskiej-oraz-nowosci-w-aplikacji-orkiestrownik

Nowy program Instytutu Muzyki i Tańca „Scena dla Muzyki Polskiej” oraz nowości w aplikacji „Orkiestrownik”

W środę 17 kwietnia o godz. 11:00 odbędzie się konferencja prasowa połączona z prezentacją nowych filmów do aplikacji „Orkiestrownik” , prezentacją nowego programu Instytutu Muzyki i Tańca „Scena dla Muzyki Polskiej” oraz informacją o eliminacjach do Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. S. Moniuszki. Wydarzenie będzie miało miejsce o godz. 11:00 w warszawskim Centrum Prasowym Foksal.

Podczas konferencji zostaną omówione nowe filmy będące częścią bezpłatnej, multimedialnej aplikacji mobilnej Instytutu Muzyki i Tańca „Orkiestrownik” dostępnej na smartfony i tablety.
"Orkiestrownik" to nowoczesny przewodnik po muzyce klasycznej, który krok po kroku wprowadza w świat orkiestry, pokazuje instrumentarium, muzyków, dyrygenta, próbę i koncert.
Premierowe filmy, których produkcja została ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prezentują łącznie 11 zawodów i instrumentów: fortepian, akordeon, gitara, marimba, zestaw perkusyjny, elektronika oraz zawody kompozytor, librecista, reżyser dźwięku, lutnik, a także pewien wyjątek wśród instrumentów i zawodów – śpiew. Bohaterami filmów są wybitni polscy artyści Aleksander Dębicz, Hubert Zemler, Jadwiga Rappe, Joanna Freszel, Krzysztof Knittel, Marcin Dylla, Marcin Gałażyn, Marianna Bednarska, Mirosław Bujko, Olga Pasiecznik, Paweł Mykietyn, Tadeusz Mieczkowski i Wojciech Łukasz. Internetowa premiera pierwszego filmu „Akordeon” odbędzie w dniu konferencji.

Drugim tematem konferencji będą nowe programy Instytutu Muzyki i Tańca.
„Scena dla Muzyki Polskiej” przeznaczony dla polskich artystów wykonawców. Program będzie realizowany we współpracy z Filharmonią Narodową i instytucjami koncertowymi w kraju. Jego celem jest promocja polskich artystów i polskiej twórczości kompozytorskiej, szczególnie mniej obecnej we współczesnej praktyce koncertowej. Wyłonione w trybie konkursowym programy z muzyką polską będą prezentowane w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej i powtarzane w innych miastach w Polsce.
"Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. S. Moniuszki" jest przeznaczony dla uczestników z Polski i zagranicy bez ograniczeń wiekowych. Program konkursowy zawiera utwory 50 polskich kompozytorów.

źródło: Instytut Muzyki i Tańca

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE