nagrody-i-festiwalu-teatrow-telewizji-w-nowym-jorku-rozdane

Nagrody I Festiwalu Teatrów Telewizji w Nowym Jorku rozdane

Wśród nagrodzonych - "Do dna" w reż. Ewy Kaim, spektakl zarejestrowany w 2017 roku dla TVP Kultura.

W wtorek 19 lutego 2019 r. w Senacie RP odbyło się uroczyste rozdanie nagród Festiwalu Teatrów Telewizji. To zwieńczenie pierwszej edycji Festiwalu, który odbywał się w październiku i listopadzie w Nowym Jorku.

Festiwal Teatrów Telewizji pozwala przybliżyć polską sztukę i Teatr Telewizji amerykańskiej Polonii, ale też rodowitym Amerykanom. Dyrektorem Festiwalu Teatrów Telewizji jest Dariusz Zawiślak - reżyser, producent, grafik.

Laureatem Grand Prix I Festiwalu Teatrów Telewizji został spektakl „Inspekcja” Grzegorza Królikiewicza w reżyserii Jacka Raginisa-Królikiewicza. Nagrodę główną za rolę męską otrzymał Mariusz Bonaszewski za kreację Marszałka Piłsudskiego w sztuce „Marszałek” Wojciecha Tomczyka w reżyserii Krzysztofa Langa.

Nagrodę za rolę kobiecą otrzymała Emilia Komarnicka- Klynstra, za rolę w spektaklu „Rio” Marka Kochana w reżyserii Redbada Klynstry-Komarnickiego. Za najlepszy spektakl muzyczny został uznany spektakl „Do DNA” w reżyserii Ewy Kaim.

Nagrody wręczyli: Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk, Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosław Śmigulski. Grand Prix Festiwalu wręczyli Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski i Prezes TVP Jacek Kurski.

Na uroczystej gali wręczenia nagród w Senacie RP przemawiali: Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Prezes TVP Jacek Kurski oraz Dyrektor Festiwalu Dariusz Zawiślak. Na uroczystości obecni byli również senatorowie, Przewodniczący Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu Jerzy Fedorowicz, Przewodniczący Rady Programowej TVP Sławomir Siwek, Prezes Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji ZASP Paweł Królikowski i inni znamienici goście.

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE