bcykl-paneli-dyskusyjnych-w-labiryncie-swiatab

Cykl paneli dyskusyjnych „W labiryncie świata”

21 stycznia 2019r. na zaproszenie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania przyjechali do Rzeszowa znamienici goście. O problemach chrześcijaństwa, o nadmiernym przywiązaniu polskich biskupów do doktryny, braku miłości i czułości wśród ludzi oraz o sposobach na internetowych hejterów dyskutowali w Filharmonii Rzeszowskiej ks. abp. Grzegorz Ryś oraz publicysta Szymon Hołownia. Spotkanie prowadził poeta, Wojciech Bonowicz.

Spotkanie „W labiryncie świata” zainaugurowało cykl paneli dyskusyjnych, który WSIiZ będzie realizować wraz z Klasztorem Ojców Dominikanów w Rzeszowie, we współpracy z “Tygodnikiem Powszechnym”.

Nie każdy problem jest kryzysem, ale każdy kryzys jest problemem, powiedział na początku ks. abp. Grzegorz Ryś a zaraz potem wymienił słowo, które już nie schodziło ze sceny do końca spotkania - ewangelizacja, czyli przekazywanie wiary.

Szymon Hołownia zwrócił się do mieszkańców Podkarpacia, które ustami dziennikarzy, zostało zareklamowane jako „procentowo” gorliwie praktykujące. Czy te 40% chodzących regularnie do kościoła przekłada się na coś konkretnego - przewrotnie pytał z „ambony” Hołownia. Opowiadał o skali biedy i rozmiarach okrucieństwa jakich był świadkiem podróżując do Afryki, o zabijaniu, o nędzy i chorobach. Zapewnił, że jedność w Kościele jest możliwa i wszyscy się tam zmieścimy z naszą wrażliwością.

Arcybiskup Ryś zwrócił się na koniec do wszystkich z takim przesłaniem - Przestańcie pytać czy można robić zgodę, tylko ją róbcie.

fot. Archiwum Fundacji Tygodnika Powszechnego

fot. Archiwum Fundacji Tygodnika Powszechnego

Więcej informacji o spotkaniu na stronie wsiz.rzeszow.pl/

Więcej informacji o cyklu „W labiryncie świata” na stronie wlabiryncieswiata.wsiz.p

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE