bslynna-chinska-opera-yue-nad-wisla-wyjatkowa-szansa-by-zobaczyc-spektakl-na-zywo-w-polsceb

Słynna chińska Opera Yue nad Wisłą! Wyjątkowa szansa, by zobaczyć spektakl na żywo w Polsce

Z okazji rozpoczęcia chińskiego Roku Świni w połowie stycznia w Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się widowiskowy spektakl Opery Yue. Artyści z prowincji Zhejiang zaprezentują poruszające widowisko „Pawilon Peonii”. Organizatorem wydarzenia jest Chińsko-Polska Fundacja Komunikacji i Rozwoju CPFCD a partnerem Fundacja Kręgi Sztuki, organizator Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach.

Opera Yue to jedna z najpopularniejszych chińskich form operowych. Jej początki sięgają roku 1906, a kolebką jest miasto Shaoxing położone w prowincji Zhejiang. W Polsce obejrzymy przedstawienie w wykonaniu zespołu Zhejiang Yue Opera. Grupa powstała w 1952 roku w Hangzhou i jest jednym z najbardziej znanych zespołów opery Yue.

Opera „Pawilon Peonii” to legendarna opowieść z czasów dynastii Ming. Przedstawia historię miłości Du Liniang, córki wyższego urzędnika i uczonego Liu Mengmei. Du z powodu swojego wielkiego uczucia i tęsknoty za ukochanym zachorowała i zmarła. Po śmierci zjednoczyła się z wybrankiem swojego serca a ich uczucie odrodziło się.

Przedstawienie zostanie zaprezentowane w Polsce tylko trzy razy: w Warszawie, w Kielcach i Krakowie. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć ten barwny i wyjątkowy spektakl chińskiej opery w naszym kraju.

Harmonogram występów:

16 stycznia 2019 – Warszawa, Teatr Polski
18 stycznia 2019 – Kielce, Kielecki Teatr Tańca
21 stycznia 2019 - Kraków, Auditorium Maximum UJ


Organizatorzy: Chińsko-Polska Fundacja Komunikacji i Rozwoju CPFCD, Zhejiang Yue Opera

Partner: Fundacja Kręgi Sztuki

Patroni Medialni: wp.pl, Going, Kulturalne Media, Chiny To Lubię, iTVP, TVP Kultura

Chińska Opera Yue - materiały promocyjne

Chińska Opera Yue - materiały promocyjne

Materiał wideo ze spektaklu: youtu.be/Ck6zpAplvio

VOD

Koło pióra, 14.03.2019

Scena klasyczna, Fair Play Quartet


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE