Muzyka Teatralna/17-25 listopada 2018 r
„Teatr w muzyce, muzyka w teatrze”
Festiwal Euromusicdrama to koncerty muzyki teatralnej interpretowane nie tylko przez wspaniałych muzyków o międzynarodowej renomie, orkiestrę Filharmonii Szczecińskiej, ale także wydarzenia na pograniczu obu dziedzin sztuki z udziałem wybitnych aktorów, a także spektakle, koncerty-wykłady, sympozja i warsztaty teatralno-muzyczne.
Koncert inauguracyjny pt. "Muzyka zainspirowana teatrem życia" odbędzie się w Teatrze Polskim w Szczecinie. Podczas tego wieczoru w wykonaniu wybitnych muzyków Piotra Pławnera, Jeana-Marca Fessarda, Michała Francuza i Tomasza Darocha, usłyszymy „Kwartet na Koniec Czasu”Oliviera Messiaena oraz „Eriko” Michela Lysighta, a w świat inspiracji kompozytorów wprowadzą nas aktorzy Patrycja Fessard, Michał Janicki i Adam Opatowicz.
Wyjątkowym wydarzeniem Festiwalu będzie też spektakl Improwizacji na polskie tematy teatralne w Teatrze Kameralnym w wykonaniu Anny Segal, włoskiej improwizatorki i kompozytor, profesor klasy kompozycji w Konserwatorium w Izraelu.
Funkcję dyrektora artystycznego festiwalu Euromusicdrama objął wybitny muzyk-instrumentalista Jean-Marc Fessard.

Festiwal Euromusicdrama III 2018
bilety.fm na Zamku, tel.91 886 07 21
sprzedaż internetowa: https://bilety.fm/pl/
sprzedaż biletów: Teatr Polski
rezerwacja biletów: tel.606 924 143