miedzynarodowe-biennale-obrazu-quadro-art-lodz-2018

Międzynarodowe Biennale Obrazu Quadro Art. Łódź 2018

Międzynarodowe Biennale Obrazu Quadro Art , odbędzie się w tym roku po raz szósty. Obecnie jest to najważniejsza impreza artystyczna organizowana przez Okręg Łódzki ZPAP dla Łodzi i jej mieszkańców.

Powołane do życia od 2000 roku w postaci konkursu dla profesjonalnych twórców Międzynarodowe Biennale Obrazu Quadro Art. cieszy się od początku dużym zainteresowaniem. Wymiar kwadratu (100x100 cm) jest podstawowym kryterium dla obrazów, oprócz oczywiście wysokiego poziomu artyzmu, który muszą prezentować. Artyści uznali to za oryginalny i interesujący wyznacznik dla kreacji i promocji sztuki.. Wystawy Quadro Art. cechuje harmonia i elegancja formy, a jednocześnie głębia i różnorodność działań plastycznych wyrażających niczym nie skrępowaną wyobraźnię twórców.

Prace wybrane do ekspozycji przez Komisję artystyczną, zawsze pokazywane są w galerii reprezentacyjnej dla miasta, gdzie podczas uroczystej gali z udziałem zaproszonych ludzi sztuki, biznesu i władz miasta rozdane są nagrody i wyróżnienia. Celem Konkursu jest i międzykulturowe spotkanie środowisk twórczych- wymiana twórczych doświadczeń. Wzajemna inspiracja do rozwoju warsztatu i pielęgnowania etosu artysty.

Organizatorem 6 Międzynarodowego Biennale Quadro Art. jest Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Łódzki.

Uroczyste otwarcie w dniu 08.11.2018 o godz. 18.00
w Galerii Miejskiej „Willa”
ul. Wólczańska 31
Łódź

Międzynarodowe Biennale Obrazu Quadro  Art. Łódź 2018

Międzynarodowe Biennale Obrazu Quadro Art. Łódź 2018

Więcej informacji na stronie: zpaplodz.studiom.pl/sekcja-strony-glownej/

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE