rozdano-nagrody-na-21-przegladzie-filmow-o-sztuce

Rozdano nagrody na 21. Przeglądzie Filmów o Sztuce

Zakończyła się uroczysta ceremonia rozdania nagród 21. Przeglądu Filmów o Sztuce, na której poznaliśmy tegorocznych zwycięzców tego kultowego dla Zakopanego przedsięwzięcia.

Filmowcy odbierający nagrody zwracali uwagę jak ważną rolę ma do spełnienia ten reaktywowany dwa lata temu projekt, który jako wydarzenie niszowe stara się odpowiedzieć na zapotrzebowanie odbiorcy wrażliwego i wymagającego, zmierzającego w stronę tego co nieznane, poszukujące i skłaniające do refleksji.

Wśród nagrodzonych produkcji znalazł się dokument zrealizowany przez TVP Kultura - statuetkę w imieniu twórców odebrał red. Tomasz Filiks.

Zwycięskim filmem, który otrzymał nagrodę główną – GRAND PRIX Przeglądu został Dziennik obserwatora w reżyserii Jarosława Migonia. Nagrodę II otrzymał film Wariacje na wiolonczelę solo w reżyserii Aleksandry Rek. Natomiast nagrodę III przyznano projektowi Fangor - zostaną obrazy w reżyserii Andrzeja Sapiji.
Nagrodę specjalną przyznaną przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, otrzymał reżyser Krzysztof Wierzbiański za film Kosarewicz - ktoś tu widzi lepiej Wyróżnienie przyznane przez Zakopiańskie Centrum Kultury i Miejską Galerię Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego przyznano produkcji dokumentalnej TVP Kultura w reżyserii Anny Zakrzewskiej Mirosław Bałka:Nerw.Konstrukcja

Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Connaisseur Salon Dzieł Sztuki wręczono reżyserowi filmu Neon - Ericowi Bednarskiemu.

W 2017 roku Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury reaktywowało po długiej przerwie Przegląd Filmów o Sztuce. Pomysł zrodził się przy okazji powrotu do równie ważnego cyklu, jakim były „Salony Marcowe”. Obie imprezy powróciły na kulturalną mapę miasta w 2016 roku.

źródło oraz fot.: mat. prasowe organizatora

VOD

Informacje kulturalne, 11.08.2022

Informacje kulturalne, 10.08.2022


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE