5-sofa-school-of-film-agents-27-sierpnia-1-wrzesnia-2017-r

5. SOFA – SCHOOL OF FILM AGENTS / 27 sierpnia – 1 września 2017 r.

Dla branży – agenci, dla publiczności – ambasadorzy. Bez względu na to, jak się przedstawiają, cel mają jeden – zbliżyć świat kina i ludzi do siebie.

Już po raz piąty (a po raz pierwszy w Warszawie) SOFA – School of Film Agents organizuje spotkanie agentów, czyli ambasadorów kultury filmowej z profesjonalistami. Kim są tegoroczni uczestnicy i ich projekty?

▫ Agnieszka Sękowska, Polska
Producer’s MAP (Mentoring Action Plan)
– program mentorski przeznaczony dla wschodzących gwiazd produkcji filmowej. Ta zawierająca ważne punkty festiwalowe i wskazówki mapa ułatwia odnalezienie się początkującym producentom na arenie międzynarodowej.

▫ Nikolai Lavreniuk, Białoruś
Belarusian Film Promotion Centre
– centrum promocji białoruskiej sztuki filmowej będące brakującym ogniwem łączącym rodzime kino z resztą świata.

▫ Liina Maria Lepik, Estonia
Tallinn Film Wonderland
– zainicjowany przez estońskich producentów projekt stworzenia nowoczesnego i zarazem największego w tym regionie studia filmowego na terenie opuszczonej fabryki bawełny w Tallinnie.

▫ Nino Chichua, Gruzja
Film/TV Production Cost Calculator for Georgia
– wirtualny kalkulator przeliczający gruziński potencjał filmowy na międzynarodowe produkcje.

▫ Angelos Tsaousis, Grecja
DocRepublic
– sztuka filmowej opowieści doskonalona w Centrum Dokumentu w celu inicjowania zmian społecznych.

▫ Gitit Wainer, Izrael (od tego roku po raz pierwszy kraj ten uczestniczy w SOFA)
Cine-Reflection – Films as a Reflection of Life
– przeznaczony dla młodzieży projekt edukacyjny wykorzystujący film jako zwierciadło, w którym z fascynacją przyglądają się młodzi ludzie.

▫ Tara Karajica, Serbia
Fade to Her – Center for Women in Film
– instytucja wspierająca twórczość i potencjał kobiet w serbskim przemyśle filmowym.

SOFA - School of Film Agents

SOFA - School of Film Agents

Warsztaty, podobnie jak w roku ubiegłym, składać się będą z dwóch części. Pierwsza odbędzie się w dniach: 27 sierpnia – 1 września 2017 r. w Warszawie. Druga – 22 – 28 kwietnia 2018 r. w Tbilisi. Podczas zajęć uczestnicy pracować będą nad doskonaleniem zgłoszonych prac. W procesie tym będą im asystować przydzieleni do konkretnego projektu mentorzy. Ponadto profesjonalnych rad będą także udzielać współpracujący z SOFA tutorzy. Czas między sesją I a II ma służyć implementacji zebranych w Warszawie wskazówek i doświadczeń. W sesji gruzińskiej uczestnicy przedstawią dotychczasowe postępy oraz przypomną wyzwania, z którymi musieli się zmierzyć. Otrzymają także konkretne porady dotyczące sposobu finansowania oraz promocji realizowanych przez nich projektów.

Lista uczestników piątej edycji oraz ich projekty zostały ogłoszone przez dyrektora SOFA - Nikolaja Nikitina 20 lipca 2017 r. podczas 25. Europejskiego Festiwalu Filmowego w Palić w Serbii. Podczas konferencji towarzyszyli mu: Tara Karajica (jedna z tegorocznych uczestniczek SOFA, Serbia), Amanda Livanou (doradca SOFA na Grecję) oraz związani z SOFĄ: Katrin Kissa i Miroslav Mogorović (mentor SOFA, producent, dyrektor programowy European Film Festival Palić).

SOFA jest wspólnym projektem Filmplus gUG (Kolonia) i Institute for Democratic Changes (Tbilisi) oraz Takes Film (Tbilisi). Przedsięwzięcie jest finansowane przez niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Program Kreatywna Europa – MEDIA Unii Europejskiej. Warsztat w Tbilisi w 2017 został także sfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Ochrony Pomników Gruzji, Urząd Miasta Tbilisi, Georgian Natrional Film Centre oraz Film in Georgia. Polski warsztat w 2017 roku finansowany jest przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Mazovia Warsaw Film Commission. Organizatorzy pragną również podziękować pozostałym partnerom: Meeting Point Vilnius, Karlovy Vary IFF, European Film Festival Palić, Goethe-Institut, Mozinet, EAVE oraz Israel Film Fund.

VOD

Informacje kulturalne, 11.08.2022

Informacje kulturalne, 10.08.2022


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE