festiwal-metamorfozy-lalek

Festiwal „METAMORFOZY LALEK”

9 dni, 27 wydarzeń, 20 grup teatralnych z kraju i ze świata. Zapraszamy do Białostockiego Teatru Lalek (BTL) na 2 edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek dla Dorosłych „METAMORFOZY LALEK”.

16 czerwca rusza 2. edycja Festiwalu „METAMORFOZY LALEK”. Idea Festiwalu - przełamać stereotypy dotyczące postrzegania teatru lalkowego jako teatru dla dzieci. Przez 9 dni profesjonalne teatry pokażą najbardziej wartościowe zjawiska i najświeższe trendy we współczesnym teatrze lalek dla dorosłych.

Program imprezy obfituje w spektakle z Polski i zagranicy (m.in. z Niemiec, Czech, Hiszpanii), w tym w kilka polskich prapremier. Publiczność obejrzy m.in. „Monsters” – nowość od Duda Paiva Company czy „UBU(S)” francuskiej Compagnie Pupella Nogues. Nie zabraknie także teatralnych akcentów z Białorusi i Litwy.

W ramach wydarzeń towarzyszących publiczność zobaczy spektakle absolwentów białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej, w tym m.in. „Amor Omnia Vincit” Rafała Domagały czy koncert-spektakl „Ostateczna Forma” w wykonaniu bandu Spider Demon Massacre. W ramach Festiwalu odbędzie się też debata na temat dziedzictwa awangardy w teatrze lalek dla dorosłych oraz koncert muzyki ambientowej.

16 - 24 czerwca 2017 r., Białostocki Teatr Lalek

Program Festiwalu

Program Festiwalu

Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie internetowej:
www.metamorfozy-lalek.pl

VOD

Informacje kulturalne, 31.12.2023

Informacje kulturalne, 30.12.2023