28-wrzesnia-2009-premiera-plyty-hurra-zespolu-kult

28 WRZEŚNIA 2009 PREMIERA PŁYTY „HURRA!” ZESPOŁU KULT

!!! pusty LEAD !!!

Zespół Kult powstał na początku 1982 r. Swój pierwszy koncert zagrał 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie „Remont” i od tamtej pory, jako jeden z nielicznych polskich wykonawców, nieprzerwanie przez ponad dwadzieścia lat działa na polskim rynku muzycznym.

W swym dorobku mają 13 płyt długogrających, a każda z nich osiągnęła status Złotej Płyty. Ponad trzydzieści piosenek Kultu znalazło się na szczytach wielu list przebojów, a na trójkowej Liście Wszech Czasów słuchacze audycji Marka Niedźwieckiego umieścili aż pięć utworów Kultu, co jest najwyższym wynikiem wśród polskich wykonawców.

Zagrali ponad 1500 koncertów, grali na większości najważniejszych przeglądów i festiwali w Polsce. Z koncertami gościli m.in. w Brazylii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Ich koncerty to prawie trzygodzinne spektakle, a od 1999 r. na stałe do kalendarza najważniejszych wydarzeń kulturalnych wpisała się Trasa Październikowa KULTu, czyli seria kilkunastu dużych koncertów w całej Polsce, na którą co roku czekają fani zespołu w całej Polsce.

HURRA! Jest już 14stą płytą w dorobku zespołu, zawiera 15 utworów a singlem promującym jest „Marysia”.

VOD

Oskar Kolberg – życie i pasja

Penelopa – film dokumentalny


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE