Aktualności

odszedl-janusz-koziol

Odszedł Janusz Kozioł

Lektor i spiker, którego charakterystyczny głos towarzyszył widzom i słuchaczom od lat 70. zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 68 lat.

zmarl-henryk-blazejczyk

Zmarł Henryk Błażejczyk

Aktor Teatru Dramatycznego w Płocku, a wcześniej m.in. Teatru Współczesnego w Warszawie i Teatru Śląskiego w Katowicach, a także scen krakowskich zmarł 15 stycznia w wieku 81 lat.

150-rocznica-urodzin-stanislawa-wyspianskiego-w-tvp-kultura

150. rocznica urodzin Stanisława Wyspiańskiego w TVP Kultura

We wtorek 15 stycznia TVP Kultura świętuje 150. rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych polskich twórców – Stanisława Wyspiańskiego – nagradzanym spektaklem „Wyzwolenie” w reżyserii Macieja Prusa z gwiazdorską obsadą oraz przypomnieniem koncertu „Wyspiański Underground”.

odszedl-wieslaw-zdort

Odszedł Wiesław Zdort

Wybitny operator, profesor sztuk filmowych, absolwent i wieloletni wykładowca PWSFTviT w Łodzi zmarł 14 stycznia w wieku 87 lat. O śmierci Wiesława Zdorta poinformowała TVP Kultura rodzina artysty.

zmarl-prof-mieczyslaw-tomaszewski

Zmarł prof. Mieczysław Tomaszewski

Nie żyje prof. Mieczysław Tomaszewski – muzykolog i teoretyk muzyki, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie oraz wieloletni Dyrektor-Redaktor Naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

niedziela-z-teatrem-zygmunta-hbnera-w-tvp-kultura

„Niedziela z… Teatrem Zygmunta Hübnera” w TVP Kultura

13 stycznia TVP Kultura zaprasza na premierowy odcinek programu „Niedziela z…” poświęcony niezwykłemu reżyserowi, aktorowi i dyrektorowi – Zygmuntowi Hübnerowi. Wspominać go będą m.in. Joanna Żółkowska, Olgierd Łukaszewicz i Wojciech Pszoniak.

nominacje-bafta-2019-ogloszone

Nominacje BAFTA 2019 ogłoszone!

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych ogłosiła nominacje do swoich nagród. Film "Zimna wojna" został wyróżniony aż w czterech kategoriach.

POLECAMY NA VOD

Oskar Kolberg – życie i pasja

Videofan, Zygmunt Rytka

FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE