forum-edukacji-kulturalnej

Forum Edukacji Kulturalnej

!!! pusty LEAD !!!

Forum Edukacji Kulturalnej www.edukultura.pl to nowy społecznościowy portal dla animatorów kultury oraz osób związanych z edukacją kulturalną, czyli wszystkich, którzy aktywnie działają.

Portal powstał przede wszystkim w celu integracji licznego, choć rozproszonego środowiska kulturalnego oraz stworzenia przyjaznej, wielofunkcyjnej przestrzeni dla wymiany myśli i dobrych praktyk. Forum Edukacji Kulturalnej także miejsce do zadawania pytań oraz udzielania odpowiedzi. Zostało ono stworzone dla ludzi, którzy chcieliby coś zmienić w swoim otoczeniu, którzy mają już doświadczenie w organizowaniu projektów kulturalnych, edukacyjnych czy artystycznych, jak również dla tych, którzy dopiero chcieliby zacząć działać.

Aby sprostać postawionym zadaniom Forum Edukacji Kulturalnej zawiera różne przestrzenie, w których można się wypowiadać, prezentować swoje działania czy zdobywać potrzebną wiedzę. Między innymi:

Forum dyskusyjne – luźne rozmowy związane z edukacją kulturalną i nie tylko.
Giełda projektów – prezentacja dobrych praktyk, które mogą służyć zarówno jako inspiracja czy model do naśladowania, jak również forma promocji.
Baza wiedzy – zbiór publikacji, które pomogą zrozumieć czym jest edukacja kulturalna, animacja kultury czy dobry projekt.
Blog – przestrzeń wymiany idei, czyli zbiór wypowiedzi ekspertów i praktyków.

Z portalu może korzystać każdy, kto ma dostęp do internetu. Nie trzeba się zalogować, aby przeczytać, czy skomentować treść Forum Edukacji Kulturalnej. Jedynie w celu dodania informacji np. do Kalendarium o ciekawym wydarzeniu, czy do Bazy Wiedzy, należy wypełnić krótki formularz.

Pomysłodawcą Forum Edukacji Kulturalnej jest Fundacja Kultury, organizacja pozarządowa, która już od 18 lat wspiera rozwój kultury i sztuki narodowej (więcej na www.fundacjakultury.pl ). Idea portalu edukultura.pl narodziła się pod wpływem wniosków z Kongresu Edukacji Kulturalnej (Warszawa, 21-22.10.2008). Jest odpowiedzią na potrzebę, jaką od lat sygnalizowali uczestnicy życia kulturalnego w naszym kraju dotyczącą m.in. stworzenia internetowego „Informatorium” edukacji kulturalnej.

Forum Edukacji Kulturalnej jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundację Kultury.

VOD

Oskar Kolberg – życie i pasja

Penelopa – film dokumentalny


FACEBOOK / / INSTAGRAM / YOUTUBE